Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 9334 0001 0030 0156 2162 0010

Start Ruchy katolickie
Ruchy katolickie
Ruch Światło - Życie PDF Drukuj Email

Ruch Światło-ŻycieZałożycielem Ruchu jest ks. Franciszek Blachnicki. Celem Ruchu jest doprowadzenie ludzi do dojrzałości chrześcijańskiej czego konsekwencją jest świadoma odpowiedzialność za Kościół. Duchowość członków Ruchu stanowi nieustanne pogłębianie osobistej relacji do Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela poprzez życie Słowem Bożym. Uczestnicy Ruchu dają świadectwo o Jezusie Chrystusie całym swoim życiem. Szczególną formą świadectwa jest Nowa Kultura, polegająca na uwalnianiu człowieka od wszystkiego, co poniża jego godność oraz na rozwijaniu wartości osoby i wspólnoty we wszystkich dziedzinach życia.

Diecezjalna strona:www.elk.oaza.pl
Ogólnopolska strona:www.oaza.pl


 
Domowy Kościół PDF Drukuj Email

Domowy KościółDomowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie. Domowy Kościół dąży do odnowy małżeństwa i rodziny poprzez życie Słowem Bożym, życie modlitwą, życie sakramentalne, dawanie świadectwa o swoim spotkaniu z Chrystusem w małżeństwie i rodzinie, postawę służby we wspólnocie Kościoła.

Diecezjalna strona:
Ogólnopolska strona:www.dk.oaza.pl


 
KSM PDF Drukuj Email

KSMKSM zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”.

Diecezjalna strona: www.diecezja.elk.pl/ksm
Ogólnopolska strona: www.ksm.org.pl


 


Main page Contacts Search Contacts Search