Start Wspólnoty Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
KSM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 18 lutego 2010 22:28

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ksm„Zasadniczym celem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego”. (Statut KSM, par. 13)

Ogólnopolska strona KSMu: www.ksm.org.plStowarzyszenie jest miejscem spotkania człowieka z człowiekiem, wspólnotą. Spotkanie to odbywa się przede wszystkim w przestrzeni Oddziału parafialnego, jak i Koła szkolnego czy akademickiego, a także na płaszczyźnie diecezjalnej i ogólnopolskiej. Oddział lub Koło to miejsce, które pokazuje, jak piękny jest Bóg, jak nawiązać z Nim relację i jak funkcjonować w Jego Kościele. Stowarzyszenie także kształtuje postawę Polaka patrioty, wychowuje do służby oraz apostolstwa. Daje narzędzia do tego, jak w życiu być skutecznym, zaradnym, a problem przekuwać w szanse.
Oddział lub Koło to przestrzeń odkrywania życiowego powołania. Rozmowy, relacje, akcje i modlitwa to niezbędne elementy do prawidłowego, osobistego rozwoju. Druhny i druhowie tworzący Stowarzyszenie pomagają w odkryciu siebie, bez porównywania się, z szacunkiem wobec każdego. Stowarzyszenie jest miejscem wzrostu katolików i społecznych liderów.
Odkrycie siebie w Oddziale lub Kole z pewnością zostawia w człowieku ślad na całe życie. Stwierdzenie to poparte jest wieloma świadectwami druhów. Budowanie wspólnoty angażuje całego człowieka, przez co bardzo go rozwija i umacnia. Stowarzyszenie tworzą ludzie z różną historią życia. Niektórzy do Oddziału lub Koła trafili „z przypadku”, inni świadomie wybierają tę drogę powołania. Najważniejsze jest to, że ludzie tworzący wspólnotę, od życia chcą czegoś więcej i chcą życie przeżyć szczęśliwie z Jezusem.

Poprawiony: sobota, 06 lutego 2021 21:12
 


Main page Contacts Search Contacts Search