Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 693 55 66 57

 
janchrzciciel.augustow.p
l

PKO BP SA, nr rachunku: 18 1020 1332 0000 1702 1133 3202

Start Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie


Ogłoszenia 14.10.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
poniedziałek, 15 października 2018 12:02
 1. Nabożeństwo październikowe rozpoczyna się każdego dnia o g.17.30. Wszystkich zachęcam do udziału.
 2. Przy naszej parafii powstała szkoła pastoralno- teologiczna ze szczególnym ukierunkowaniem na animatorów ewangelizacji  „Ludzie spod Damaszku. Dla wzmocnienia się w wierze włączmy się w zajęcia tej szkoły. Już w najbliższą sobotę jest I zjazd. Jeszcze do środy można się zgłaszać.
 3. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej .najnowsze numery są wyłożone na stojaku.
 4. Dnia 21 października - za tydzień  rozpocznie się  tygodzień misyjny.Będziemy gościli   alumnów z koła misyjnego z Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku Przyjadą z wystawą misyjną do parafii. Opowiedzą o misjach, o funkcjonowaniu koła misyjnego. Będzie można zobaczyć eksponaty pochodzące z krajów misyjnych, (są to dary od księdza biskupa Jerzego Mazura SVD z jego posługi misyjnej, jak również od innych misjonarzy pochodzących z naszej diecezji, ale nie tylko.) Po Mszach św. będziemy wspierali misjonarzy poprzez ofiarę złożoną do puszki, ale również będzie można zakupić niektóre eksponaty pochodzenia misyjnego, takie jak obrazki na liściach z wizerunkami świętych postaci pochodzące z Indii, różnego rodzaju instrumenty muzyczne, jak i książki i modlitewniki o tematyce misyjnej.
 5. Papież Franciszek prosi, by odmawiać modlitwę do św.Michała Archanioła w pażdzierniku na zakończenie różańca, aby chronił Kościół od diabła, który zawsze stara się oddzielić nas od Boga i dzielić między nami.

Modlitwa papieża Leona XIII

"Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła. Amen.”

6. 31 października odbędzie się Marsz Świętych .To pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście.Głównym celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie interesującej okazji do uczczenia świętych, z którymi jednoczymy się w tajemnicy Świętych Obcowania. Czas marszu przedłuży nasze zanużenie się w Uroczystość Wszystkich świętych i pozwoli na nowo odkryć nasze powołanie do świętości. Rozpocznie się  Mszą św. o g.18.00 w naszej parafii. Następnie przejdziemy ulicami miasta do bazyliki by uczestniczyć w wieczorze uwielbienia, podczas którego każdy będzie mógł dać świadectwo o osobistej relacji ze świętymi, o łasce ich wstawiennictwa. Przygotujmy krótkie słowa wypowiadane przez świętych oraz radosne historie z ich życia.  Zachęcam wszystkich, aby na to wydarzenie  przebrać się za swojego ulubionego świętego, zakładając charakterystyczne dla tego świętego elementy stroju lub symbole (atrybut). Wszyscy mogą przynieść  figurki i obrazy świętych z naszych domów a także  pochodnie, świece czy znicze.

7. Na stoliczku za ławkami leżą koperty ,w których znajduje się kartka na wypominki i nowennę za zmarłych. Wypominki będą przez cały rok. Nowenna to dziewięć mszy, które będziemy odprawiali od 2 do 10 listopada o g.18.00. Proszę wypełnione koperty przynieść do zakrystii lub kancelarii. Można je przekazać także podczas zbierania tacy. Jeśli komuś jest wygodniej to można  w kancelarii podać imiona swoich zmarłych.


 
MARSZ ŚWIĘTYCH 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
wtorek, 02 października 2018 14:00

31 października 2018 r. w Augustowie odbędzie się Marsz Świętych, czyli Holy Wins (w wolnym tłumaczeniu znaczy Święty Zwycięża).Głównym celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie interesującej okazji do uczczenia świętych, z którymi jednoczymy się w tajemnicy Świętych Obcowania. Czas marszu przedłuży nasze zanużenie się w Uroczystość Wszystkich świętych i pozwoli na nowo odkryć nasze powołanie do świętości.

Zmartwychwstały Jezus uczył nas, że nasz związek z nimi wyraża się w ich naśladowaniu, ufnej modlitwie i ich wstawiennictwie. Z woli Boga święci okazują nam swoją żywą obecność, która zawsze nas rozwija, prowadząc bliżej Boga i człowieka. Marsz jest okazją dania świadectwa o Jezusie, który Żyje i jest celem naszego życia. Chcemy ogłaszać wszystkim zwycięstwo Jezusa nad grzechem, śmiercią i szatanem i że my w Jezusie także zwyciężamy, a nie w mocach zła. Święci poszli za Jezusem "w ciemno”. Oni nie wstydzili się Jezusa i przynależności do Niego i Jego nauki. To będzie wyznanie naszej wiary. Zostaniemy wprowadzeni w świętowanie uroczystości Wszystkich Świętych. Organizatorzy chcą podkreślić, że "święci to zwyczajni ludzie. I teraz radują się w raju". Udział  w marszu stanie się okazją manifestacji rodzinnej radości.

 Organizatorzy Marszu Świętych  zachęcają mieszkańców miasta, aby na procesję przebrali się za swojego ulubionego świętego, zakładając charakterystyczne dla tego świętego elementy stroju lub symbole (atrybut). Parafie mogą wydelegować osoby do niesienia figurek i  sztandarów, na których widnieją  wizerunki świętych. Wszyscy mogą przynieść  figurki i obrazy świętych z naszych domów. Za przykładem świętych, którzy w drodze do świętości spotykali się z Jezusem w sakramentach świętych, w Słowie Bożym  i w modlitwie, będziemy też nieśli  różaniec, Biblię i uczestniczyli we Mszy św. Każdy może przynieść pochodnie, świece czy znicze. Prosimy, by osoby muzykujące przyniosły swoje instrumenty. W ten sposób  nadamy temu wydarzeniu więcej mocy i radości.

Podczas Marszu  zostaną zaprezentowane relikwie, które są w naszych kościołach. Przedstawiciele  naszych parafii będą je nieśli. Niech ożyje w nas tajemnica Świętych Obcowania. Będziemy prosili o ich wstawiennictwo. Czy pamiętamy o naszych patronach, których imiona nosimy, o patronach, których wybraliśmy przy bierzmowaniu? Może w gronie świętych są osoby, z którymi jesteśmy mocno zaprzyjaźnieni? A może zupełnie nie zawracamy sobie głowy ich obecnością?

Marsz Świętych rozpocznie się 31 października o godzinie 18.00 Mszą świętą w kościele pw.Św.Jana Chrzciciela w Augustowie .Nastepnie przejdziemy ulicami naszego miasta do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowegi gdzie odbędzie się  wieczór uwielbienia , podczas którego każdy będzie mógł dać świadectwo o osobistej relacji ze świętymi, o łasce ich wstawiennictwa. Przygotujmy krótkie słowa wypowiadane przez świętych oraz radosne historie z ich życia.

Do zobaczenia na Marszu!

Ks Szymon Klimaszewski

 
Ogłoszenia 7.10.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 06 października 2018 22:25
 1. Męskie Bractwo Różańcowe spotyka się zawsze 10 dnia każdego miesiąca.Będziemy tworzyli kolejne bractwo więc zapraszamy chętnych mężczyzn do zapisywania się i przybycia na spotkanie.(pół godziny przed mszą różaniec,msza św. i spotkanie w salce).
 2. Nasi nadzwyczajni szfarze komunii św. są gotowi roznosić komunię św. w każdą niedzielę chorym i starszym. Proszę zgłaszać takie osoby.
 3. Nabożeństwo październikowe rozpoczyna się każdego dnia o g.17.30. Wszystkich zachęcam do udziału.
 4. Zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu w kapliczce. Osoby chętne proszę, by wzięły deklarację i wypełnioną przyniosły do kancelarii lub wrzuciły do skarbonki w kapliczce. Deklaracje znajdują się na stoliczku za ławkami w naszej świątyni.
 5. Przy naszej parafii powstała szkoła animatorów ewangelizacji „Ludzie spod Damaszku". Dla wzmocnienia się w wierze zapisujmy się do tej szkoły, która ma na celu:
  • DOPROWADZENIE DO DOJRZAŁOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
  • PRZYGOTOWANIE:
   • LIDERÓW WSPÓLNOT, ŚWIECKICH WSPÓŁPRACOWNIKÓW KAPŁANÓW
   • WSPÓLNOT EWANGELIZACYJNYCH
 • ZDOBYCIE PRZEZ UCZESTNIKÓW UMIEJĘTNOŚCI:
 • - ORGANIZACJI I PROWADZENIA SPOTKAŃ MODLITEWNYCH
 • - EWANGELIZACJI INDYWIDUALNEJ ORAZ POPRZEZ REKOLEKCJE
 • - PROWADZENIA GRUP FORMACYJNYCH
 • - WSPÓŁPRACY PODCZAS REKOLEKCJI EWANGELIZACYJNYCH
 • - ORGANIZACJI I PROWADZENIA ZAJĘĆ KULTURALNO-REKREACYJNYCH, ZESPOŁÓW TEATRALNYCH, FESTIWALI
 • - ODKRYCIE NOWEGO ZAPAŁU I ŻARLIWOŚCI

6 .Zwracam się z serdeczną prośbą do osób adorujących w kapliczce by samemu nie otwierać i nie zamykać drzwiczek tabernakulum. Robi to tylko kapłan.
7. W każdą sobotę o g.12.00 rozpoczyna się spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Chętne dzieci zapraszamy
8. W każdą niedzielę po Mszy św. o 18.00 odbywa się spotkanie Oazy młodzieżowej. Zapraszamy młodzież.
9. 14 października przypada XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. W tym dniu będziemy mogli po Mszach św. złożyć do puszek ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to żywy pomnik zbudowany z  dzieci i młodzieży  dla Św.Jana Pawła II. Nasze ofiary są wsparciem kształcenia dzieci i młodzieży z rodzin niezamożnych.

 
Niedziela 30.09.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 29 września 2018 20:34

1. Zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu  w kapliczce. Osoby chętne proszę, by wzięły deklarację i wypełnioną przyniosły do kancelarii lub wrzuciły do skarbonki w kapliczce .Deklaracje znajdują się na stoliczku za ławkami w naszej świątyni.
2. Nabożeństwo październikowe rozpoczyna się każdego dnia o g.17.30. Wszystkich zachęcam do udziału.  Modlitwie różańcowej będą przewodniczyły wspólnoty parafialne:

 • Poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym
 • Wtorek – 3Kościół Domowy
 • Środa – dzieci
 • Czwartek – młodzież
 • Piątek - 1 i 3 piątek Oaza Dorosłych, 2 i 4 piątek Kurs Alfa
 • Sobota – 1 i 3 sobota Męskie Bractwo Różańcowe, 2 i 4 sobota Ćwiara
 • Niedziela – Żeńskie Koła Różańcowe

3. Za tydzień będziemy gościli w naszej wspólnocie Siostry Katarzynki prowadzące dom dla uzależnionych dziewcząt. Naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć ich działalność.
4. Młodzież ,która przygotowuję się do sakramentu bierzmowania spotyka się w każdy  czwartek października na różańcu, Mszy św.  po której odbędzie się krótkie spotkanie. W ten czwartek zapraszam także rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek -modlimy się o powołania zakonne i kapłańskie. W ten I czwartek będę odwiedzał (ks. proboszcz) chorych u których byłem przed miesiącem. Pozostali księża udadzą się do chorych w I piątek
6. Zachęcam do podjęcia warunków I sobót miesiąca

1. różaniec pół godziny przed Mszą św.

2. spowiedź jeśli mamy grzechy

3. Komunia Św.

4. piętnastominutowa medytacja nad tajemnica różańca.

Przed wypełnieniem każdego warunku należy wzbudzić intencję ,że jest to wynagrodzenie za zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny

7. W każdą sobotę o g.12.00 rozpoczyna się spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Chętne dzieci zapraszamy.
8. Wszystkie wspólnoty modlitewne proszę, by w tym miesiącu modliły się  o liczny nabór do Szkoły Liderów Grup Parafialnych i Animatorów Ewangelizacji „Ludzie spod Damaszku”
9. W każdą niedzielę po Mszy św. o 18.00 odbywa się spotkanie Oazy młodzieżowej. Zapraszamy

 


Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

800, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 336389
Main page Contacts Search Contacts Search