Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 602 687 774

wk_kurp@wp.pl
janchrzciciel.augustow.p
l

Bank Spółdzielczy w Augustowie, nr rachunku: 20 9351 0000 0019 5849 2000 0010

Prenumerata e-posłańca

Prenumerata e-ogłoszeń

Start Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie


II niedziela Adwentu 10.12.2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 09 grudnia 2017 21:26

Znalezione obrazy dla zapytania świece adwentowe animowane gifyZnalezione obrazy dla zapytania świece adwentowe animowane gify

 
 1. Przez cały Adwent codziennie gromadzimy się na Roraty. Byłoby pięknie gdyby każdy Parafianin, choć raz w tygodniu wybrał się na Mszę św. roratnią! Na Godzinki do Matki Bożej gromadzimy się już o godz. 5.40 a o godz. 6.00 sprawowana będzie Msza św. roratnia z homilią. Roraty dla dzieci z rodzicami będą we wtorki i czwartki zaś Roraty dla młodzieży we środy i piątki. Wszyscy z zapalonymi lampionami wychodzimy z domów do świątyni i wszyscy bierzemy udział z lampionami w procesji oraz wracamy z zapalonymi lampionami do domów. W soboty zapraszamy wszystkich na Mszę św. roratną a po liturgii na śniadanie wspólne do Centrum parafialnego. Przynosimy ze sobą dżem, wędlinę lub co lubimy i chcemy podzielić się a Ks. Proboszcz zatroszczy się o świeży chleb i bułeczki oraz gorące napoje. Dziękujemy PSS Społem Marketu Borki za smaczne pieczywo na wczorajszym śniadaniu wspólnotowym po Roratach i zapraszamy za tydzień także.
 2. W środę, 13 grudnia wspominamy smutną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez komunistycznych służalców i zbrodniarzy, którzy do dziś nie zostali ukarani ani nie przeprosili Narodu. Zarówno rządzący jak i przedstawiciele Kościoła nie potrafili do dziś uporać się ze tragicznymi doświadczeniami najnowszej historii naszej Ojczyzny. Zapraszam we wtorek na Apel przy Grocie w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego.
 3. Także w środę zapraszamy mężczyzn na Ćwiarę do Kapliczki na 20.15 a potem na Pielgrzymkę Piesza do Studzienicznej. Powrót około 24.00 zorganizowanym transportem.
 4. W sobotę, 16 grudnia ma swoje spotkanie opłatkowe o godz. 10.00 Wspólnota Seniora. Zapraszamy.
 5. Serdecznie proszę Ojców dzieci przygotowujących się do I Komunii, ale a także innych mężczyzn chętnych o pomocy przy budowie żłóbka w kościele i żywej szopki przy Grocie oraz dekoracji świątyni i otoczenia już w najbliższą sobotę, 16 grudnia od godz. 10.00. Spotkanie przy Grocie. Proszę także inne rodziny czy stolarzy o włączenie się te prace.
 6. Przedstawiciele naszej parafii roznieśli opłatki wigilijne. Osoby, które nie były w domu mogą otrzymać poświęcone opłatki w zakrystii i kancelarii.
 7. Wypominki za zmarłych można dołączać przez cały rok. Także prosimy o ewentualne korekty w wypominkach.
 8. W minionych dniach Caritas parafialna przy udziale Wolontariuszy będzie zbierał żywność w sklepach Biedronka oraz w Markecie Borki dla rodzin potrzebujących z naszej Parafii.  Jest także wystawiony kosz przy ołtarzu Sybiraków, gdzie składamy dary serca w postaci produktów żywnościowych, słodyczy, zabawek na paczki dla naszych potrzebujących. Niech te dary będą wyrazem ekspiacji za nasze grzechy, rekompensaty za nienaprawione do końca długi czy zobowiązania, ale nade wszystko wielkiego Serca i Miłości dla przychodzącego Chrystusa.
 9. Zachęcam do czytania prasy a szczególnie polecam: Gościa niedzielnego, Miłujcie się i nasza diecezjalną Martyrię.
 
I niedziela Adwentu 03.12.2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 02 grudnia 2017 23:19

Znalezione obrazy dla zapytania świece adwentowe animowane gify

 1. Przez cały Adwent codziennie w dni powszednie gromadzimy się na Roraty o godz. 6.00. Byłoby pięknie gdyby każdy Parafianin, choć raz w tygodniu wybrał się na Mszę św. roratnią! Roraty dla dzieci z rodzicami będą we wtorki i czwartki zaś Roraty dla młodzieży we środy i piątki. Wszyscy z zapalonymi lampionami wychodzimy z domów do świątyni i wszyscy bierzemy udział z lampionami w procesji oraz wracamy z zapalonymi lampionami do domów. W soboty zapraszamy wszystkich na Mszę św. roratną a po liturgii na śniadanie wspólne do Centrum parafialnego. Przynosimy ze sobą dżem, wędlinę lub co lubimy i chcemy podzielić się a Ks. Proboszcz zatroszczy się o świeży chleb i bułeczki oraz coś do picia. Jak co roku pomca służa nam Rodzice z młodzieżą przygotowujaca się do sakramentu bierzmowania.
 2. Każdego dnia w Adwencie będzie losowana figurka Matki Bożej, która zabieramy do naszych domów na wspólna modlitwę z rodziną. Ma to symbolizować otwarcie drzwi naszych serc i domów dla przychodzącego Boga w Osobie Jezusa. Następnego dnia przynosimy figurkę do świątyni.
 3. Moja serdeczna prośba do Rodziców zarówno dzieci jak i młodziezy abyście przychodzli do świątyni z dziecmi i młodzieżą. Inaczej róznie się zachowują dzieci i w kościele a młodzież pod kosciołem. takze serdecznie proszę aby nie stawać w przedsionkach bo jest zawsze wysatrczajco miejsca w świątyni.
 4. W piątek, 8 grudnia przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Msze św. będą sprawowane będą tak jak każdego dnia adwentowego: o 6.00 Roraty i o godz. 8.00 oraz 18.00 w świątyni. Jest to święto obowiązujące wiernych do udziału w liturgii. Ofiary z tego dnia są przeznaczone na pomoc dla małych i ubogich parafii.
 5. Przedstawiciele naszej parafii roznoszą opłatki wigilijne. Proszę o ich życzliwe przyjęcie. Osoby, które nie były w domu albo chcą wysłać opłatki za granicę mogą otrzymać opłatki w zakrystii lub w kancelarii.
 6. Od jutra będzie wystawiony kosz przy ołtarzu Sybiraków, gdzie składamy dary serca w postaci produktów żywnościowych, słodyczy, zabawek na paczki dla naszych potrzebujących. Niech te dary będą wyrazem ekspiacji za nasze grzechy, rekompensaty za nienaprawione do końca długi czy zobowiązania, ale nade wszystko wielkiego dar Serca i Miłości dla Chrystusa.
 7. W grudniu nie będą sprawowane Msze św. dnia powszedniego w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego. W niedzielę i Święta obowiązujące liturgia będzie w Kapliczce jak zawsze o godz. 17.00. Zachęcamy do włączania sie w wieczystą adorację Chrystusa Eucharystycznego w Kapliczce. W I wtorek miesiąca w kapliczce ma swoje spotkanie modlitewne żeńska Kantyczka o godz. 20.15. Zapraszamy.
 8. Oaza Dorosłych zorganizowała samobsługową Biblioteke parafialna z wystawą w przedsionku od strony Groty. Zachęcamy
 
Ogłoszenia duszpasterskie XXXIV niedziela Chrystus Króla 26.11.2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 25 listopada 2017 21:47
 1. Uroczystością Chrystusa Króla wieńczymy kolejny rok liturgiczny w Kościele. Za tydzień I niedziela Adwentu. Dziś modlitwą i ofiarą wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne.
 2. W tym tygodniu I piątek miesiąca i dodatkowo Msza św. o godz. 16.00 oraz o 20.00 Nowenna do Pana Jezusa Klęczącego w Kapliczce.
 3. Także w I piątek grudnia zapraszamy młodzież z rodzicami na Eucharystię i na swoje spotkanie po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W każdą pierwsza niedzielę miesiąca mamy spotkanie z dziećmi do I Komunii i za tydzień w I niedzielę Adwentu o godz. 10. 30 poświęcimy medaliki.
 5. Dziś na Mszy św. o 10.30 poświecimy opłatki na wigilijny stół. Od jutra przedstawiciele Parafii zapukają do naszych drzwi z poświęconym uroczyście opłatkiem. Przyjmijcie ich życzliwie jak Bożych Posłańców. Można także już nabywać opłatki w zakrystii i kancelarii, szczególnie, jeśli ktoś chce wysłać je za granicę.
 6. Do końca listopada składamy jeszcze prośby o modlitwę za zmarłych w wypominkach rocznych. W przyszłą niedzielę czytać będziemy nowe wypominki i uprzejmie prosimy o ewentualne korekty.
 7. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na kolejną ratę spłaty zakupionego oleju opałowego na ogrzewanie świątyni i sal parafialnych.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 
Kaplica pogrzebowa Św. Jana Chrzciciela w Augustowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 30 stycznia 2016 16:23

Parafia św. Jana Chrzciciela w Augustowie dysponuje profesjonalną Kaplica pogrzebową i obszernym parkingiem.
Ważną okolicznością jest bliskość świątyni i możliwość skorzystania z sakramentów św.  czy odprawienia Mszy św. w gronie rodzinny jeszcze przed pogrzebem.  
Także bliskość mieszkańców sprawia, ze wielu sąsiadów i znajomych ma większa możliwość pomodlenia się czy pożegnania ze zmarłym.

Parafia ma dobrą współpracę z:
Zakładem Pogrzebowym Betania - tel. 87 644 51 73 prowadzonym przez Caritas przy ul. Skorupki 8
oraz
Zakładem Pogrzebowym "Kalla" z terenu naszej Parafii - tel. 87 643 11 20 lub 601812485

 


Liturgia dnia


Więcej …

Msze Święte:

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

7 00, 9 00, 10 30
12 00, 1800, 20 00

Kaplica:

17 00

Dzień powszedni

Kościół:

8 00, 18 00

Kaplica:

               17 00

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 317194
Main page Contacts Search Contacts Search