Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie


XXIV Niedziela w ciągu roku 12.09.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
środa, 15 września 2021 08:32
 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia, bo właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 odśpiewamy uroczyste Te Deum za beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.
 3. Kończą się dziewięciodniowe rekolekcje przygotowujące do święta Podwyższenia Krzyża świętego, jak doświadczyć mocy adoracji Najświętszego Sakramentu. Msza św. w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego we wtorek o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej nabożeństwo. Pamiętajmy, aby uporządkować przydrożne krzyże. Krzyż to znak zbawienia i zwycięstwa, to znak mojej wiary. Jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż? Czy w moim domu i miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?
 4. W środę (15 września) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 5. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych w obronie Ojczyzny.
 6. W sobotę (18 września) święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową, w sobotę - 25 września, do Różanegostoku, Sokółki, Świętej Wody i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Wyjazd po Mszy św. o godzinie 8.30 spod naszego kościoła. Wyżywienie we własnym zakresie. Koszt 45 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 8. Na nowy tydzień wszystkim obecnym, a także solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrostu w Bożej łasce, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela w pokonywaniu wszelkich trudności oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 
XXIII Niedziela w ciągu roku 05.09.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
środa, 15 września 2021 08:30
 1. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.
 2. W przyszłym tygodniu we wtorek (14 września) będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Stąd w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego przez najbliższe 9 dni, począwszy od dzisiaj, będziemy przeżywać rekolekcje o Bożej Miłości, aby pogłębić swoje przeżywanie adoracji Najświętszego Sakramentu. Przez cały dzień i całą noc w kaplicy jest wystawiony Najświętszy Sakrament. Codzienna nauka rekolekcyjna w kaplicy o godz. 19.00 (dziś pierwsza).
 3. Zapraszamy na „Sobotnie spotkania z Biblią” wszystkich, którzy chcieliby się pochylić nad słowem Bożym. Ono nadal przemienia nasze życie. Rozpoczynamy o godz. 9.00 w bibliotece parafialnej. Zabierzmy na spotkanie Pismo Święte.
 4. Dziękuję sołtysowi i osobom z Biernatek za pomoc w wywiezieniu gałęzi z placu przy kościele i za każdy przejaw waszej dobroci i życzliwości.
 5. Dzisiaj ofiarami do puszki możemy wesprzeć cierpiący lud Afganistanu.
 6. Do nabycia nowy numer "Martyrii" (wrześniowy).
 7. Na nowy tydzień wszystkim obecnym, a także solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrostu w Bożej łasce, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela w pokonywaniu wszelkich trudności oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 8. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Czesławy Grzesiukiewicz. Wieczny odpoczynek...
 
XXII Niedziela w ciągu roku 29.08.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 29 sierpnia 2021 10:51
 1. Czas urlopów i tegorocznych wakacji powoli dobiega końca. Dziękujemy Panu Bogu za ten czas, który był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa, aby żyć na co dzień w świętości.
 2. Z dniem 25 sierpnia 2021 r. do naszej parafii przybył nowy wikariusz - ks. mgr Adam Harasim, którego serdecznie witamy życząc wszelkich Bożych darów do wypełniania posługi kapłańskiej.
 3. We wtorek 31 sierpnia przypada 41. rocznica podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej próba chóru. Zapraszamy osoby, które chcą śpiewać w chórze parafialnym. Jest to okazja, aby odkryć otrzymane talenty i śpiewać na chwałę Boga!
 5. Od 1 września, Msze św. wieczorne będą sprawowane o 18.00 w kościele, a w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego o 17.00. Kancelaria parafialna we wtorki, środy i czwartki czynna od 15.30 do 16.30 a w soboty bez zmian od 9.00 do 10.00.
 6. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii, a także prośmy o pokój na świecie.
 7. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnych w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele rano o godz. 8.00 Serdecznie zapraszamy.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą. W piątek przed południem kapłani odwiedzą chorych. Można zgłosić osoby, które chciałyby przyjmować Komunię Świętą w pierwsze piątki.
 9. Na nowy tydzień wszystkim tu obecnym, wypoczywającym jeszcze na wakacjach i urlopach, a także solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim ruchom, wspólnotom i grupom modlitewnym, rozpoczynającym nowy rok formacyjny, życzymy wzrostu w Bożej łasce, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela w pokonywaniu wszelkich trudności i polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 
XXI Niedziela w ciągu roku 22.08.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 22 sierpnia 2021 08:25
 1. Dzisiaj po Mszy św. swoim podpisem możemy wesprzeć apel do parlamentu o oficjalne powiązanie obchodów Dnia Ojca z osobą św. Józefa, aby został ustanowiony Dzień Ojca w dniu 19 marca - w liturgiczną uroczystość św. Józefa.
 2. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać prawdę, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.
 3. We wtorek święto św. Bartłomieja Apostoła, a w czwartek - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
 4. W lipcu i w sierpniu Msze św. wieczorne w kaplicy o godz. 18.00 i w kościele o 19.00.
 5. Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Augustów w Żarnowie zaprasza na Dożynki Gminne, które odbędą się 29 sierpnia w Żarnowie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.30. Zachęcamy do dziękczynienia Panu Bogu za zebrane plony i udziału w konkursie na wieńce dożynkowe i wiązanki żniwne. Natomiast Dożynki Diecezjalne odbędą się w Białej Piskiej 4 września (w sobotę). Biskup Ordynariusz zaprasza kapłanów, osoby konsekrowane i świeckich, a przede wszystkim rolników, sadowników i ogrodników.
 6. Na nowy tydzień, wakacyjny i urlopowy, życzymy Bożej opieki, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 7. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Witolda Maruszewskiego. Wieczny odpoczynek...
 
WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY - 15.08.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 15 sierpnia 2021 20:41
 1. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej Ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej Ojczyzny i naszego narodu.
 2. W czwartek święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Ełku.
 3. Za tydzień swoim podpisem będzie można wesprzeć apel o zmianę daty Dnia Ojca. Dotychczasowy Dzień Ojca (23 czerwca) jest obchodzony jedynie w Polsce i w Nikaragui. Możemy to zmienić i dorównać do tradycyjnie chrześcijańskich krajów, które obchodzą go w uroczystość św. Józefa - 19 marca. To okazja, aby w dobie powszechnego kryzysu męskości, przypomnieć, że każdy mężczyzna, mąż czy ojciec - tak jak św. Józef - powinien być odpowiedzialny, troskliwy, oddany Bogu, z pokorą znoszący trudy doczesności oraz chroniący wartości i swojej rodziny. Zapraszamy do włączenia się w kampanię społeczną, mającą zachęcić polskie władze do oficjalnego powiązania obchodów Dnia Ojca z osobą św. Józefa, aby został ustanowiony Dzień Ojca w dniu 19 marca - w liturgiczną uroczystość św. Józefa.
 4. Na nowy tydzień, wakacyjny i urlopowy, życzymy Bożej opieki, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 5. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Grażyny Karbowskiej i Aleksandry Olechowskiej. Wieczny odpoczynek...
 
XIX Niedziela w ciągu roku 08.08.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 15 sierpnia 2021 20:39
 1. Za tydzień uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławieństwa ziół, zbóż i kwiatów na zakończenie każdej Mszy świętej. To również dzień 101. rocznicy zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą. Msza św. o godz. 12.00 odbędzie się przy Grocie Niepokalanej w rocznicę jej poświęcenia.
 2. W sobotę, 14 sierpnia, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej. Rozpoczęcie spotkania o 10.00, później różaniec, o 11.00 - Msza św., agapa, otwarty miting, koronka do miłosierdzia Bożego i zakończenie.
 3. Na nowy tydzień, wakacyjny i urlopowy, życzymy Bożej opieki, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 4. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Łukaszewicza, Lucyny Bielawskiej i Andrzeja Wiśniewskiego. Wieczny odpoczynek...
 
XVIII Niedziela w ciągu roku 01.08.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 31 lipca 2021 22:52
 1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu - najpierw wspólna, a później indywidualna, o 15.00 koronka do Bożego miłosierdzia i błogosławieństwo eucharystyczne.
 2. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża i wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 3. W tym tygodniu:
  • - w środę (4 sierpnia) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya (1786-1859) - patrona proboszczów;
  • - pierwszy czwartek, pierwszy piątek (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu) i pierwsza sobota miesiąca;
  • - w piątek (6 sierpnia) święto Przemienienia Pańskiego.
 4. Od 6 sierpnia do 8 września rozpoczną się 33-dniowe rekolekcje przed zbliżającą się beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz siostry Elżbiety Róży Czackiej. Zapraszamy do udziału w tych duchowych ćwiczeniach. Wszystkie materiały będą dostępne na stronie: www.beatyfikacja33.pl
 5. Zapraszamy do zapisania się na stałe na godzinę adoracji do Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego (są wolne godziny w ciągu dnia i nocy). Nasze życie jest wędrówką ku wieczności. Stąd zatrzymajmy się na chwilę i pozwólmy ogarnąć się miłości Bożej, przyjmując Jezusa Eucharystycznego, który jest chlebem życia, bo tylko On jest naszym Zbawicielem, ratunkiem dla naszych rodzin, Ojczyzny i świata.
 6. Na nowy tydzień, wakacyjny i urlopowy, życzymy Bożej opieki, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 
XVII Niedziela w ciągu roku 25.07.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
wtorek, 27 lipca 2021 20:27
 1. Każda Msza święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy: Módlmy się, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym zawsze pamiętamy i przedstawiamy osobiste sprawy Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy i dokonał cudu. I w naszym życiu również może dokonać niezwykłych znaków.
 2. Dziękujemy ks. Adamowi Konopko - wikariuszowi naszej parafii, który od 1 sierpnia 2021 r. - obejmie urząd proboszcza w parafii pw. Chrystusa Króla w Radziejach, za czteroletnią posługę duszpasterską i katechetyczną. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w nowej funkcji i w nowym środowisku.
 3. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy świętej błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Przy tej okazji będą zbierane ofiary do puszki na środki transportu dla misjonarzy.
 4. W poniedziałek (26 lipca) – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, dziadków Pana Jezusa.
 5. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Módlmy się o pokój w naszej Ojczyźnie i o mądrość wszystkim rodakom bowiem ciągle są osoby, które sieją zamęt w narodzie i dbają o interesy ościennych państw a nie Ojczyzny.
 6. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Tego dnia będą zbierane ofiary na pomoc poszkodowanych w powodziach na Zachodzie Europy.
 7. W przyszłą niedzielę odbędzie się promocja książek dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. o. Pio. Jej książka „Uczcie się kochać” jest poradnikiem dla małżeństw, rodziców i młodzieży, pełnym przykładów z życia. Kosztuje 25 zł.
 8. W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz siostry Elżbiety Róży Czackiej, zapraszamy do udziału w 33-dniowych rekolekcjach: Rekolekcje BEATYFIKACJA33, które rozpoczną się 6 sierpnia i potrwają do 8 września. Jest to propozycja duchowego przygotowania do beatyfikacji. Rekolekcje zostały przygotowane przez Fundację Tota Tua we współpracy z Archidiecezją Warszawską. Materiały powstały na bazie rekolekcji ODDANIE33. BEATYFIKACJA33 to rekolekcje w formie materiałów drukowanych, audio oraz video. Wszystkie materiały będą dostępne na stronie: www.beatyfikacja33.pl
 9. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wandy Ilwickiej i Donaty Gudan. Wieczny odpoczynek...
 
XVI Niedziela w ciągu roku 18.07.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 24 lipca 2021 21:12
 1. Jutro, z racji 19 dnia lipca i trwającego w Kościele Roku Świętego Józefa, po Mszy św. wieczornej będziemy się modlić w intencji naszych rodzin, adorując Najświętszy Sakrament i słowami litanii, przyzywając wstawiennictwa św. Józefa.
 2. W tym tygodniu:
  • – w czwartek – święto św. Marii Magdaleny, nazywanej Apostołką Apostołów;
  • – w piątek – święto św. Brygidy (1303-1373), zakonnicy i patronki Europy.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii: w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we wtorek w Kaplicy nabożeństwo do Pana Jezusa Klęczącego a w piątek Droga Krzyżowa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele - w ciszy po Mszy św. porannej do wieczornej, a w Kaplicy dzień i noc. Codziennie w kościele przed Mszą św. wieczorną jest różaniec. Pamiętajmy także, aby wstąpić na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić obok kościoła lub kaplicy.
 4. Od 1 sierpnia 2021 r. - ks. Adam Konopko - wikariusz naszej parafii - obejmie urząd proboszcza w parafii pw. Chrystusa Króla w Radziejach. Dziękujemy mu za posługę duszpasterską i katechetyczną w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowej funkcji i w nowym środowisku. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 pożegnanie ks. Adama.
 5. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo pojazdów. Przy tej okazji będą zbierane ofiary do puszki na środki transportu dla misjonarzy. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
 
XV Niedziela w ciągu roku 11.07.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 10 lipca 2021 20:31
 1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Mszy świętej, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.
 2. W tym tygodniu:
  • – w poniedziałek (12 lipca) – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika - współpatrona diecezji;
  • – w piątek (16 lipca) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, nazywanej Matką Bożą Szkaplerzną.
 3. W najbliższą sobotę, 17 lipca 2021 r. odbędzie się XVI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Rajgrodzie. Początek spotkania o godz. 10.30., a o godz. 12.30. będzie sprawowana Msza św. z aktem zawierzenia Matce Bożej.
 4. Do nabycia wakacyjny numer "Martyrii" na lipiec i sierpień (po 3 zł.).
 5. Zachęcamy do wyruszenia na pielgrzymi szlak do Wilna i na Jasną Górę.
 6. Na nowy tydzień, wakacyjny i urlopowy, życzymy Bożej opieki, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 7. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wandy Rółkowskiej, Jacka Bućko i Edwarda Chilińskiego. Wieczny odpoczynek...
 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 586342
Main page Contacts Search Contacts Search