Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 602 687 774

wk_kurp@wp.pl
janchrzciciel.augustow.p
l

Bank Spółdzielczy w Augustowie, nr rachunku: 20 9351 0000 0019 5849 2000 0010

Start Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie


XI Niedziela Zwykła 17.06.2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 16 czerwca 2018 21:20
 1. Za tydzień przeżywać będziemy doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela i zakończenie wizytacji kanonicznej Ks. Biskupa Jerzego Mazura. Centralna Msza św. odpustowa z procesją o godz. 12.00. Serdecznie zapraszam całe rodziny z dziećmi, wspólnoty i całą parafię.
 2. Zważywszy na wizytację i smutne okoliczności, tragicznej śmierci pierwszego proboszcza i budowniczego naszego kościoła, śp. Ks. Jana Wróblewskiego, tak żywe w naszej pamięci postanowiłem w tym roku nie organizować zewnętrznych form przeżywanego odpustu. Natomiast przygotowałem portret śp. Ks. Jana Wróblewskiego, który poświęcony zostanie umieszczony w honorowym miejscu w zakrystii naszego kościoła.
 3. Dziękuję mieszkańcom Biernatek za piękną liturgię poświęcenia pól i przygotowanie wspólnotowej agapy jednoczącej całą społeczność.
 4. Dziękuje także wspólnocie "Kantyczka" za przewodniczenie dorocznej Pieszej Pielgrzymce do Kaplicy Św. Antoniego na Ślepsku. Dziękuję mieszkańcom Osiedla Ślepsk za przyjęcie Pielgrzymów, wspólna modlitwę i jednoczącą wszystkich agapę.
 5. Zakończenie roku szkolnego dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta z ul. Nowomiejskiej wraz ze społecznością Sybiraków w najbliższą środę 20 czerwca o godz. 12.00.
 6. Także zakończenie roku szkolnego z dziękczynieniem za Boże błogosławieństwo i owocowanie pracy rodziców, nauczycieli i uczniów będzie w czwartek, 21 czerwca  na terenie szkoły.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Martyrii i Miłujcie się oraz Gościa niedzielnego.
 
X Niedziela Zwykła 10.06.2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 09 czerwca 2018 22:10
 1. Zbliża się doroczny odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela obchodzony w niedzielę 24 czerwca. W tym roku to także drugi dzień uroczystej wizytacji kanonicznej Ks. Biskupa Jerzego Mazura. Zważywszy na wizytację i smutne okoliczności, tragicznej śmierci pierwszego proboszcza i budowniczego naszego kościoła, śp. Ks. Jana Wróblewskiego, tak żywe w naszej pamięci, i po zasięgnięciu zdania Rady Parafialnej postanowiłem w tym roku nie organizować zewnętrznych form przeżywanego odpustu.
 2. Dziękuję mieszkańcom Wójtowskich Włók za wspólnotową liturgię poświęcenia pól i biesiadę jednoczącą mieszkańców. Msza św. za zmarłych z Wójtowskich Włók w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.
 3. Poświęcenie pól z modlitwą o urodzaje w liturgiczne wspomnienie Św. Antoniego, patrona społeczności Biernatek odbędzie się w środę, 13 czerwca o godz. 19.30. Po modlitwie spotkanie przy stole jednoczącym społeczność.
 4. Natomiast w sobotę, 16 czerwca o godz. 18.00 wyruszy doroczna pielgrzymka z Kapliczki Pana Jezusa Klęczącego do Kapliczki Św. Antoniego na Ślepsku pod przewodnictwem Wspólnoty Dziewczyn i Kobiet "Kantyczka", które spotykają się w każdy I wtorek miesiąca w Kapliczce na modlitwie. Uroczystości odpustowe przy Kapliczce rozpoczną się około godz. 19.00 a po liturgii mieszkańcy Ślepska zapraszają Pielgrzymów na wspólnotową Agapę.
 5. Od czerwca do końca sierpnia zapraszamy w każdy piątek na Nowennę do Pana Jezusa Klęczącego o godz. 20.00.
 6. Do nabycia pisma Martyria, Gość Niedzielny i Miłujcie się.
 
IX Niedziela Zwykła 03.06.2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 02 czerwca 2018 21:44
 1. Serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom za liczny udział w Mszach św. w Uroczystość Bożego Ciała, dziękuję Rolnikom z Wójtowskich Włók i mieszkańcom Ślepska, wspólnocie żeńskiej Kantyczki i męskiej Ćwiary, dziękuję wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym - Strumienie Miłości i wspólnotom różańcowym, żeńskim i męskim za przygotowanie ołtarzy z wyraźną tematyką religijno-patriotyczną, Leśnikom, Firmie Kalla za nagłośnienie i Wszystkim za dekorację domów i ulic. Była to imponująca demonstracja wiary.
 2. Serdecznie zapraszamy na codzienną procesję w oktawie Bożego Ciała na godz. 19.00 a w czwartek, 7 czerwca, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, zapraszamy tradycyjnie całe rodziny z dziećmi na specjalne błogosławieństwo. Przynosimy wianuszki z ziół i kwiatów na poświęcenie.
 3. W piątek, w Bazylice obchodzony jest doroczny odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post.
 4. Poświęcenie pól z modlitwą o urodzaje dla społeczności Wójtowskich Włók i Ślepska w sobotę, 9 czerwca o godz. 19.30. Po liturgii przeżycie wspólnoty i jedności mieszkańców.
 5. Poświęcenie pól z modlitwą o urodzaje w liturgiczne wspomnienie Św. Antoniego, patrona społeczności Biernatek odbędzie się w środę, 13 czerwca o godz. 19.30. Po modlitwie spotkanie przy stole jednoczącym społeczność.
 6. Natomiast w sobotę, 16 czerwca o godz. 18.00 wyruszy doroczna pielgrzymka z Kapliczki Pana Jezusa Klęczącego do Kapliczki Św. Antoniego na Ślepsku pod przewodnictwem Wspólnoty Dziewczyn i Kobiet "Kantyczka", które spotykają się w każdy I wtorek miesiąca w Kapliczce na modlitwie. Uroczystości odpustowe przy Kapliczce rozpoczną się około godz. 19.00 a po liturgii mieszkańcy Ślepska zapraszają Pielgrzymów na wspólnotową Agapę.
 7. Od czerwca do końca sierpnia zapraszamy w każdy piątek na Nowennę do Pana Jezusa Klęczącego o godz. 20.00.
 8. Zachęcam dziś, o godz. 13.00 całe rodziny do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Początek Marszu na Rynku Zygmunta Augusta do Amfiteatru i Plaże Miejską z licznymi atrakcjami dla wszystkich.
 9. Do nabycia pisma Martyria, Gość Niedzielny i Miłujcie się.
 
Kaplica pogrzebowa Św. Jana Chrzciciela w Augustowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 30 stycznia 2016 16:23

Parafia św. Jana Chrzciciela w Augustowie dysponuje profesjonalną Kaplica pogrzebową i obszernym parkingiem.
Ważną okolicznością jest bliskość świątyni i możliwość skorzystania z sakramentów św.  czy odprawienia Mszy św. w gronie rodzinny jeszcze przed pogrzebem.  
Także bliskość mieszkańców sprawia, ze wielu sąsiadów i znajomych ma większa możliwość pomodlenia się czy pożegnania ze zmarłym.

Parafia ma dobrą współpracę z:
Zakładem Pogrzebowym Betania - tel. 87 644 51 73 prowadzonym przez Caritas przy ul. Skorupki 8
oraz
Zakładem Pogrzebowym "Kalla" z terenu naszej Parafii - tel. 87 643 11 20 lub 601812485

 


Main page Contacts Search Contacts Search