Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 602 687 774

wk_kurp@wp.pl
janchrzciciel.augustow.p
l

Bank Spółdzielczy w Augustowie, nr rachunku: 20 9351 0000 0019 5849 2000 0010

Prenumerata e-posłańca

Prenumerata e-ogłoszeń

Start Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie


III Niedziela Wielkanocna 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 15 kwietnia 2018 11:04

Niedziela Biblijna

http://wf1.xcdn.pl/files/18/02/02/573881_hskO_stles_are_at_Table__WGA06738_54.jpg


 
II niedziela Wielkanocna Święto Miłosierdzia Bożego 08.04.2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 08 kwietnia 2018 06:43
  1. W II niedzielę Wielkanocną przeżywamy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku. Zapraszamy każdego dnia do kościoła i Kapliczki na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  2. Jutro, w poniedziałek przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z racji Niedzieli Palmowej przypadającej kalendarzowo w tym dniu. Msze św. o godz. 8.00; 17.00 w Kapliczce i godz. 18.00. Jest to dzień modlitwy w intencji Dziecka Poczętego i możliwość podjęcia duchowej adopcji. Druki adopcji są wyłożone na stoliku pod chórem.
  3. We wtorek, 10 kwietnia smutna rocznica katastrofy smoleńskiej. Zapraszamy na Apel Jasnogórski pod pomnik Sybiraków i symboliczną "brzozę smoleńską".
  4. Próba chóru parafialnego w poniedziałek, 9 kwietnia po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00. Zapraszamy członków chóru i osoby pragnące śpiewem chwalić Pana Boga.
  5. Pragnę podziękować firmie Pana Wojciecha Prawdzika za ułożenie bruku przy Kaplicy Św. Antoniego na Ślepsku. Koszt inwestycji ponad 5 tys. zł. Dziękuję także Panu Adamowi Sobeckiemu za zamontowanie łącza siłowego do wypompowywania wody z oczka wodnego przy grocie Matki Bożej oraz Panu Jarkowi Siedleckiemu za naprawę zaciekającego dachu na kościele.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 
Refleksje duszpasterskie po „kolędzie 2018” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 17 lutego 2018 23:15

      Mieszkańcy naszej dzielnicy chętnie i życzliwie zaprosili kapłanów na spotkanie duszpasterskie z rodziną, poświęcenie domów i mieszkań. Także z szacunkiem i wdzięcznością myślę o małżeństwach mieszanych czy innowiercach, którzy otwierają swoje podwoje i zapraszają kapłanów. Odbieramy z radością potrzebę naszych Parafian do kontaktu i dialogu z duszpasterzami na tematy biblijne, eklezjalne i egzystencjalne.

      Wiele osób ma ochotną wolę włączenia się w aktywniejsze zaangażowanie się w działalność wspólnot religijnych. Kilku mężczyzn podejmie formację teologiczno-liturgiczną na Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii. Czas odwiedzin duszpasterskich stał się ubogacającą możliwością wsłuchiwania się w oczekiwania i propozycje Parafian dla owocniejszego przeżywania liturgii. Wiele rodzin z naszej Parafii przeżywa trudną sytuacje materialną z różnych powodów a wiele wciąż wiele osób młodych emigruje w poszukiwaniu lepszych warunków płacy i pracy. Statystycznie Parafia liczy około 5400 mieszkańców ale około 1300 osób pracuje za granicą a znacząca część to studenci oraz osoby tylko zameldowane. Stąd nasza wspólnota liczy realnie około 4 tysięcy wiernych. Niestety nasze społeczeństwo coraz bardziej posuwa się w latach i czasami na całej ulicy nie ma młodego małżeństwa, małych dzieci i młodzieży. Owocem kolędy są podjęte starania o unieważnienie małżeństwa czy decyzje o zawarciu sakramentalnego związku małżeńskiego. Kilka osób dorosłych podjęło przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkaliśmy się z także hojnością Parafian zarówno dla kapłanów jak i na zamierzenia remontów czy inwestycji. Coraz więcej osób przesyła ofiary na konto parafialne i korzysta z odpisów przy rozliczeniach rocznych z Urzędem Skarbowym. Na nowe zamierzenia i konieczne remonty zarówno w kościele i kapliczce a także w salkach parafialnych złożyliście 47.630 złotych, które zostało wpłacone na konto parafialne.

      Planuję w tym roku koniecznie wymalować wnętrze kościoła, dokonać remontu dzwonów i wieży kościoła dzięki wybudowanemu systemowi schodów i drabin, wybrukować plac przy Kaplicy Św. Antoniego na Ślepsku, kontynuować prace przy Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego, powiększyć i utwardzić parking przy kościele oraz przy Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego  Po konsultacjach z Radą Parafialną podejmiemy decyzję o priorytetach inwestycyjnych w bieżącym roku.

 
Kaplica pogrzebowa Św. Jana Chrzciciela w Augustowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 30 stycznia 2016 16:23

Parafia św. Jana Chrzciciela w Augustowie dysponuje profesjonalną Kaplica pogrzebową i obszernym parkingiem.
Ważną okolicznością jest bliskość świątyni i możliwość skorzystania z sakramentów św.  czy odprawienia Mszy św. w gronie rodzinny jeszcze przed pogrzebem.  
Także bliskość mieszkańców sprawia, ze wielu sąsiadów i znajomych ma większa możliwość pomodlenia się czy pożegnania ze zmarłym.

Parafia ma dobrą współpracę z:
Zakładem Pogrzebowym Betania - tel. 87 644 51 73 prowadzonym przez Caritas przy ul. Skorupki 8
oraz
Zakładem Pogrzebowym "Kalla" z terenu naszej Parafii - tel. 87 643 11 20 lub 601812485

 


Main page Contacts Search Contacts Search