Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie


XIV Niedziela zwykła 5.07.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 05 lipca 2020 09:31
 1. Od 1 lipca do 31 sierpnia Msze święte wieczorne w naszym kościele o 19.00, a w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego - o 18.00. Kancelaria czynna we wtorki i czwartki od 16.30 do 17.30, a w soboty - od 9.00 do 10.00.
 2. W poniedziałek święto patronalne Apostolstwa Chorych. W modlitwie polećmy tych, którzy pomagają duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
 3. W środę o 18.50 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W sobotę o godz. 11.00 Msza św. w Lipsku z racji odpustu ku czci bł. Marianny Biernackiej.
 5. Za tydzień II tura wyborów prezydenckich. Udział w nich - to patriotyczny obowiązek wobec Ojczyzny. Katolik powinien wybierać zgodnie z dobrze uformowanym sumieniem. Wybrać osobę, która zachowuje wartości chrześcijańskie, tradycyjny model rodziny i naprawdę troszczy się o dobro społeczeństwa.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystości związane z uczczeniem Ofiar Obławy Augustowskiej z lipca 1945 r. Rozpoczęcie o godz. 17.45 od złożenia kwiatów przed Domem Turka na ul. 3 Maja 16, w którym więziono Ofiary Obławy Augustowskiej. Więcej szczegółów na plakacie w kruchcie kościoła.
 7. Do nabycia wakacyjny numer "Martyrii".
 8. Wszystkim Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 9. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Irmy Rafalczyk. Wieczny odpoczynek... 
XIII Niedziela zwykła 28.06.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
poniedziałek, 29 czerwca 2020 07:23
 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
 2. Jutro uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ich wstawiennictwu polecamy Bożej opiece Kościół święty z Piotrem naszych czasów - papieżem Franciszkiem. Msze św. o 7.00 i 18.00, a w Kaplicy o 17.00. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 3. Od 1 lipca do 31 sierpnia zmieniają się godziny codziennych Mszy świętych wieczornych. W Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego - Msza św. o 18.00, a w kościele - o 19.00. Rano - bez zmian - o 7.00. Kancelaria czynna w wakacje we wtorki i czwartki od 16.30 do 17.30, a w soboty - bez zmian, od 9.00 do 10.00.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.50.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie ma odwiedzin chorych.
 6. Dzisiaj dzień wyborów prezydenckich. Udział w nich - to patriotyczny obowiązek wobec Ojczyzny.
 7. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlop życzymy, aby ten czas był miłym wypoczynkiem, ale też pełny dobra i wzrostu duchowego.
 8. Do nabycia czerwcowa "Martyria".
 9. Wszystkim Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 10. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Leokadii Dyczewskiej. Wieczny odpoczynek...
 
XII Niedziela zwykła 21.06.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
poniedziałek, 22 czerwca 2020 06:43
 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przez całą oktawę Bożego Ciała przybywali do naszej świątyni, aby oddać cześć i uwielbić Jezus ukrytego w Najświętszym Sakramencie, za wspólną modlitwę, niesienie krzyża, baldachimu, trybularza, kadzidła i dzwonków.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz rodzin poszkodowanych w pożarze. Razem z nimi składamy słowa wdzięczności. Ofiarodawców polecamy dobroci Boga!
 3. Dziękujemy mieszkańcom Wójtowskich Włók za dar na stół kapłański z okazji Mszy św. polowej.
 4. Wczoraj do Pierwszej Komunii świętej przystąpiło trzydzieścioro siedmioro dzieci naszej parafii, a dzień wcześniej do Pierwszej Spowiedzi świętej.
 5. Jutro po Mszy św. wieczornej - adoracja Najświętszego Sakramentu przed uroczystością odpustową w naszej parafii, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. Wczoraj w adoracji w kościele uczestniczyło Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, a gdzie byli młodzi w tym roku bierzmowani?
 6. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 7. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To odpust w naszej parafii, postarajmy się, aby go uzyskać. Św. Jan Chrzciciel to Patron naszego kościoła i parafii. Tego dnia nie będzie Mszy św. w Kaplicy o godz. 17.00, bo odpust możemy uzyskać tylko w kościele. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą świętą wigilijną o godz. 18.00. W samą uroczystość Msze święte o godz. 7.00, 11.00 z procesją wokół kościoła i 18.00. Odświeżmy i przeglądnijmy chorągwie i feretrony. Pomóżmy nazbierać dziewczynkom kwiatów do sypania w procesji. W Litanii do Wszystkich Świętych, święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. On pokazuje, jaką wartość ma prawda, stąd nie lękajmy się jej bronić. Niech jego wstawiennictwo dodaje nam odwagi! Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Na Świętym Miejscu - Msza św. o godz. 19.00.
 8. Jak w każdą środę w naszym kościele, 10 minut przed wieczorną Mszą św. tej uroczystości będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na fundusz duszpasterstwa młodzieży diecezji ełckiej.
 9. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach, możemy nie tylko podziwiać ich piękno, ale przede wszystkim oddać cześć Panu całego stworzenia.
 10. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
 11. Za tydzień wybory prezydenckie. Udział w nich - to patriotyczny obowiązek wobec Ojczyzny. Katolik powinien wybierać zgodnie z dobrze uformowanym sumieniem. Wybrać osobę, która zachowuje wartości chrześcijańskie, tradycyjny model rodziny, Dekalog i naprawdę troszczy się o dobro społeczeństwa a nie prywatny czy osobisty interes, bądź jakiejś, wąskiej grupy obiecującej "złote góry" w czasie wizerunkowej kampanii, aby tylko przez kłamstwa dojść do celu.
 12. Do nabycia czerwcowa "Martyria".
 13. Wszystkim Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 14. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anastazji Dzieniszewskiej. Wieczny odpoczynek...
 
XI Niedziela w ciągu roku 14.06.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 14 czerwca 2020 15:08
 1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Mszy św., a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem Panem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Nie żałujmy także swego czasu na cichą adorację i rozmowę z Bogiem.
 2. Dziękujemy za wspólną modlitwę i udział w uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, pomysłowość oraz piękny wystrój włącznie z dywanem z kwiatów: Oazie Dorosłych, Domowemu Kościołowi, Odnowie w Duchu Świętym i Rycerzom Jana Pawła II.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Obrzęd błogosławieństwa wianków.
 5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To także Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. O godz. 14.00 w Bazylice NSJ w naszym mieście Msza św. dla młodzieży, o której przypominamy młodzieży, szczególnie bierzmowanej, z racji Diecezjalnego Dnia Młodzieży, a po wieczornej Mszy św. - adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele, na którą zapraszamy.
 7. Słowa wdzięczności kierujemy do Pań, które wczoraj sprzątnęły kościół. Dziękujemy za sprzątnięcie kaplicy. Serdeczne Bóg zapłać!
 8. Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie informuje, że od jutra rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie i w zakładce rekrutacja na stronie internetowej szkoły.
 9. Do nabycia czerwcowa "Martyria".
 10. Wszystkim Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 11. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jerzego Dobrzyniewicza. Wieczny odpoczynek...
 
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 7.06.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 07 czerwca 2020 19:09
 1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. Epidemia nie ustała i w dalszym ciągu obowiązują zasady ochrony sanitarnej. Wspólnoty mogą spotykać się tylko w kościele. Limit wiernych w kościele został zniesiony, ale należy zachowywać między sobą odstępy, zakrywać usta i nos, obowiązuje to także tych, którzy czytają i śpiewają, a nadzwyczajni szafarze Komunii św. nadal nie mogą pełnić swojej posługi.
 3. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusa.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 9.00, 10.30 - po której będzie procesja i 18.00. W Kaplicy o 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić Chrystusa Pana o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i całego narodu. Nie wolno organizować procesji do czterech ołtarzy po ulicach, stąd odbędzie się ona przy kościele z zachowaniem wymogów sanitarnych. Proszę wspólnoty: Oazę Dorosłych, Domowy Kościół, Odnowę w Duchu Świętym i Rycerzy Jana Pawła II o przygotowanie czterech ołtarzy.
 6. Do uwielbienia Jezusa Eucharystycznego obecnego w Najświętszym Sakramencie na kolejne dni oktawy, na Mszę św. o godz. 18.00 i udziału w procesji eucharystycznej wokół kościoła, zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości.
 • Piątek: Agrestowa, Borki, Brunatna, Barwna, Biernatki, Bociania, Biwakowa, Czereśniowa, Cicha, Ciepła, Cienista, Dąbrowskiej, Dąbrowskiego, Derak
 • Sobota: Garncarska, Glinki, Gołębia, Głowackiego, Jabłoniowa, Jana Pawła II, Jasna, Jagodowa, Kwarcowa, Kościuszki, Kamienna, Kalmusowa
 • Niedziela: Kopernika, Kwaśna, Kręta, Krzywa, Konarskiego, Letnia, Lasanek, Łazienna, Łamana, Łączna, Łąkowa, Łopianowa, Masztowa
 • Poniedziałek: Malinowa, Morelowa, Mirabelki, Młodości, Mazurki, Nadbrzeżna, Nowomiejska, Nad Nettą, Nadrzeczna
 • Wtorek: Orzeszkowej, Ostra, Orla, Pensjonatowa, Prosta, Plażowa, Pszenna, Porzeczkowa,  Piaskowa, Plater, Rzepakowa, Raczkowska, Rajgrodzka, Skroniowska, Słowicza
 • Środa: Staszica, Skrajna, Ślepsk, Sitowia, Słoneczna, Spacerowa, Sadowa, Śliwkowa, Truskawkowa, Tatarakowa, Wilcza, Wiewiórcza, Wiosenna, Wiśniowa, Willowa,  Weterynaryjna
 • Czwartek: Wiejska, Wioślarska, Wrzosowa, Ukośna, Zygmuntowska, Zakątek, Zakole, Złota, Zielona, Żywiczna, Żeglarska, Żurawia.
 1. Zapraszamy także do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. W dalszym ciągu trwają zapisy. Kościół jest otwarty przez cały dzień, a kaplica - dzień i noc.
 2. W sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Msza św. polowa w Biernatkach o godz. 10.00.
 3. Za tydzień po Mszach świętych będą zbierane ofiary na dwie rodziny, które w kwietniu br. ucierpiały wskutek pożaru.
 4. Proszę nie przestawiać ławek, które są przy kościele i ich nie łamać! To samo dotyczy placu zabaw. On jest dla dzieci, a nie jako miejsce na schadzki dla młodzieży i dorosłych!
 5. Do nabycia czerwcowa "Martyria" po 3 zł.
 6. Naszym Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 7. Całą parafię polećmy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 
DEKRET BISKUPA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
środa, 03 czerwca 2020 06:57

 
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31.05.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
środa, 03 czerwca 2020 06:51
 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy, czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. Dzisiaj kończymy transmisję niedzielnych Mszy św. online o godz. 9.00. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach w kościele i kaplicy.
 3. Dekret Biskupa Ełckiego.
 4. W ostatni wtorek - 49 młodych dziewcząt i chłopców naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżyciu tej uroczystości.
 5. Jutro tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła - Głównej Patronki Diecezji. Msze święte: o 7.00, 10.00, 17.00 w Kaplicy i 18.00. To także Międzynarodowy Dzień Dziecka. Po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 6. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej nabożeństwa czerwcowe, podczas których będziemy śpiewać Litanię do Serca Pana Jezusa.
 7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W czwartek, 4 czerwca święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prośmy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też alumnów naszego seminarium, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
 9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 10. Naszym Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 11. Naszą parafię i wszystkie rodziny: dzieci, młodzież i dorosłych, polećmy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Patryka Cudnowskiego. Wieczny odpoczynek...
 
Wniebowstąpienie Pańskie - 24.05.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 24 maja 2020 07:34
 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Powoli kończy się okres wielkanocny. To ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej, razem z Odnową w Duchu Świętym, uwielbiając Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
 2. Dzisiaj obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa Pana razem z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.
 3. Dzisiaj modlimy się za Kościół w Chinach. W wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, a za wiarę w Jezusa Chrystusa chrześcijanie cierpią, a nawet oddają życie.
 4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych Mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
 5. Dziękujemy za sprzątnięcie kaplicy i kościoła, modlitwę i składane ofiary. Wszystkim uczestniczącym w dzisiejszym spotkaniu eucharystycznym, a także Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wszelkich łask Bożych, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela w obronie prawdy i dobra.
 6. Naszą parafię i wszystkie rodziny: dzieci, razem z tymi, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej, młodzież, razem z tą przygotowującą się do bierzmowania, dorosłych oraz narzeczonych, przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, a także wahających się w pójściu do życia konsekrowanego i kapłaństwa, polećmy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 
VI Niedziela Wielkanocy 17.05.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 17 maja 2020 10:11
 1. Dziś szósta niedziela wielkanocna. Od dzisiaj w naszym kościele i kaplicy w liturgii może uczestniczyć więcej osób w związku z rozluźnieniem obostrzenia sanitarnego. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. wewnątrz świątyni, jak również są ustawione ławki wokół kościoła i przy Grocie Matki Bożej. Zachęcamy do przyjmowania Komunii św. w postawie klęczącej. Jako pierwsi wyjdźmy z ławek, aby czekać na przychodzącego Chrystusa Pana a nie żeby On czekał na nas. Przypominamy o spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Spowiadamy przed każdą Mszą św.
 2. Od jutra Msze św. w kościele w dni powszednie o 7.00 i 18.00, a w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego o godz. 17.00. W niedziele Msze św. w kościele o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, a w kaplicy o 17.00. Zapraszamy na codzienny różaniec w kościele pół godz. przed Mszą św. wieczorną, a w środę pół godziny przed Nowenną do MBNP. Nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. W Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego pół godziny przed Mszą św. w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o której poprowadzenie prosimy przedstawicieli poszczególnych wspólnot. Zapraszamy na spotkania we wspólnotach z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki od 15.30 do 16.30, a w soboty od 9.00 do 10.00.
 3. Jutro 100. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. Zachęcamy, aby dzisiaj usiąść z dziećmi czy wnukami i opowiedzieć im o swoim spotkaniu ze św. Janem Pawłem II, może pielgrzymce do Ełku czy Rzymu, pokazać zdjęcia, może różaniec przez niego poświęcony, książki czy inne pamiątki. Jutro o 21.00 Apel Jasnogórski przy Grocie Matki Bożej. Ci, którzy nie będą w nim uczestniczyć, niech łączą się z Jasną Górą poprzez Telewizję TRWAM.
 4. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Prośmy o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, o ustanie suszy, o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
 5. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku początek nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. Osoby pragnące pomóc rodzinom, które ucierpiały w pożarze, mogą wpłacać ofiary na konto parafialne z dopiskiem "Poszkodowanym w pożarze", które zostaną im przekazane.
 7. Dziękujemy za sprzątnięcie kaplicy i wykoszenie przy niej trawy, za składane ofiary i życzliwość. Wszystkim uczestniczącym w dzisiejszym spotkaniu eucharystycznym, a także Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wszelkich łask Bożych, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 8. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Łucję Andryszewską i Tadeusza Skorupę. Wieczny odpoczynek...
 9. Naszą parafię i wszystkie rodziny: dzieci, młodzież i dorosłych, polećmy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...


 
Modlitwa Papieża Franciszka na maj 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 17 maja 2020 10:16

Na zakończenie modlitwy różańcowej możemy odmówić jedną z poniższych modlitw.   

Modlitwa 1
O Maryjo, Ty zawsze jaśniejesz na naszej drodze jako znak zbawienia i nadziei. Powierzamy się Tobie, Uzdrowienie chorych, która u stóp krzyża zostałaś powiązana z cierpieniem Jezusa, trwając mocno w wierze. Ty, Zbawienie ludu rzymskiego, wiesz czego potrzebujemy i jesteśmy pewni, że zatroszczysz się o to, aby radość i święto – tak jak w Kanie Galilejskiej – mogły powrócić po tym czasie próby. Pomóż nam, Matko Bożej Miłości, byśmy dostosowali się do woli Ojca i czynili to, co powie nam Jezus, który obarczył się naszym cierpieniem i dźwigał nasze boleści, by nas prowadzić przez krzyż ku radości zmartwychwstania. Amen.
Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać, Panno chwalebna i błogosławiona.

Modlitwa 2
„Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko”. W obecnej dramatycznej sytuacji, pełnej cierpienia i udręki, która ogarnia cały świat, wołamy do Ciebie, Matko Boga i nasza Matko, i uciekamy się pod Twoją obronę.
O Dziewico Maryjo, miłosierne oczy Twoje na nas zwróć w tej pandemii koronawirusa, i pociesz tych, którzy są zagubieni i opłakują swoich bliskich zmarłych, niekiedy pochowanych w sposób raniący duszę. Wspieraj tych, którzy niepokoją się o osoby chore, przy których, by zapobiec infekcji, nie mogą być blisko. Wzbudź ufność w tych, którzy są niespokojni z powodu niepewnej przyszłości i następstw dla gospodarki i pracy.
Matko Boga i nasza Matko, błagaj za nami u Boga, Ojca miłosierdzia, aby ta ciężka próba skończyła się i by powróciła perspektywa nadziei i pokoju. Podobnie jak w Kanie Galilejskiej, wyjednaj u Twego Boskiego Syna, by pocieszył rodziny chorych i ofiar oraz otworzył ich serca na ufność.
Chroń lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy, pracowników służby zdrowia, wolontariuszy, którzy w tym czasie kryzysu znajdują się na pierwszej linii frontu i narażają swoje życie, aby ocalić inne istnienia. Podtrzymuj ich heroiczne wysiłki i daj im siłę, dobroć i zdrowie. Bądź blisko tych, którzy w dzień i w nocy opiekują się chorymi oraz kapłanów, którzy z troską duszpasterską i zaangażowaniem ewangelicznym starają się pomagać i wspierać wszystkich.
Najświętsza Dziewico, oświeć umysły naukowców, mężczyzn i kobiet, żeby mogli znaleźć właściwe rozwiązania i pokonać tego wirusa. Wspieraj przywódców państw, aby działali mądrze, z troską i wielkodusznością, pomagając tym, którym brakuje tego, co niezbędne do życia, planując rozwiązania społeczne i ekonomiczne z dalekowzrocznością i z duchem solidarności.
Najświętsza Maryjo, porusz sumienia, aby ogromne sumy używane na rozwój i doskonalenie uzbrojenia mogły być wykorzystane do promowania odpowiednich badań, żeby zapobiec podobnym katastrofom w przyszłości.
Najukochańsza Matko, spraw, aby w świecie wzrastało poczucie przynależności do jednej wielkiej rodziny, świadomość więzi łączącej wszystkich, abyśmy z duchem braterskim i solidarnością spieszyli z pomocą w licznych biedach i sytuacjach nędzy. Pobudzaj do stanowczości w wierze, wytrwałości w służbie, stałości w modlitwie.
O Maryjo, Pocieszycielko strapionych, weź w ramiona wszystkie swoje niespokojne dzieci i wyproś, aby Bóg zadziałał swoją wszechmocną ręką i uwolnił nas od tej straszliwej epidemii, żeby życie mogło powrócić do normalnego biegu w spokoju.
Zawierzamy się Tobie, która jaśniejesz na naszej drodze jako znak zbawienia i nadziei, o łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo! Amen.


 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 1 z 4
Main page Contacts Search Contacts Search