Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia XXII Niedziela w ciągu roku 28.08.2022
XXII Niedziela w ciągu roku 28.08.2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 21 sierpnia 2022 10:41
 1. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
 2. Z dniem 25 sierpnia 2022 r. do naszej parafii przybył nowy wikariusz - ks. mgr Łukasz Malinowski, którego serdecznie witamy życząc wszelkich Bożych darów do wypełniania posługi kapłańskiej.
 3. Jutro, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.
 4. W pierwszy czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki.
 5. Dyrekcja Przedszkola "Beniamin", które jest przy kościele informuje, że są jeszcze wolne miejsca w grupie maluszków dwu i pół i trzylatków.
 6. 1. września przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Prośmy o pokój na świecie. To także Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Po Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele osób odpowiedzialnych za poszczególne wspólnoty i grupy modlitewne w naszej parafii.
 7. Od 1 września, Msze św. wieczorne w kościele będą sprawowane o godz. 18.00, a w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego o godz. 17.00; kancelaria parafialna: we wtorek, środę i czwartek od 15.30 do 16.30, a w sobotę: bez zmian od 9.00 do 10.00. Taki porządek godzin Mszy św. i kancelarii pozostanie na cały rok.
 8. W tym tygodniu także pierwszy piątek z odwiedzinami chorych i pierwsza sobota miesiąca.
 9. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji naszych rodzin po Mszy świętej o godz. 12.00 i wtedy również będzie poświęcenie przyborów szkolnych dzieci klas I. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci klas III, a po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 z rodzicami klas VIII.
 10. Na nowy tydzień życzymy obfitości Bożych darów i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 11. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Aliny Pisarewicz. Wieczny odpoczynek...
 
Main page Contacts Search Contacts Search