Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia VI Niedziela Wielkanocy - 22 maja 2022
VI Niedziela Wielkanocy - 22 maja 2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 21 maja 2022 22:01
  1. Jutro początek dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
  2. We wtorek liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień modlitw za Kościół w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
  3. W czwartek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Będziemy się modlić za wszystkie mamy: żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, a zmarłym łaskę życia wiecznego.
  4. W piątek początek nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Program uroczystości w Studzienicznej jest na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  5. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w kaplicy przed Mszą świętą wieczorną. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Matki Zbawiciela w naszych codziennych potrzebach.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową 28 maja (w sobotę) na I Diecezjalny Kongres Różańcowy do Krasnegoboru - 25 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd spod naszego kościoła o godz. 8.00.
  7. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. To dzień beatyfikacji w Lyonie Pauliny Jaricot - patronki Żywego Różańca. Jest to niedziela kongresowa w parafii. Zapraszamy do modlitwy różańcowej. W kościele pół godziny przed każdą Mszą św. koła różańcowe naszej parafii będą odmawiać różaniec w intencji pokoju i rodziny oraz o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, i do sakramentalnego małżeństwa. W ten sposób odmówimy przez cały dzień cały różaniec - cztery części. Tylko przed Mszą św. o godz. 9.00 będą Godzinki.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorje, w dniach 8-16 września (9 dni). Koszt 700 zł + 220 euro. Wyjazd z Augustowa. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
  9. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Eugenii Duchińskiej-Straszyńskiej. Wieczny odpoczynek...
 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 629669
Main page Contacts Search Contacts Search