Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 21.11.2021
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 21.11.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 21 listopada 2021 12:07
  1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego i wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy świętej. Po Mszy świętej o godz. 12.00 uroczyste wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania naszej parafii Chrystusowi Królowi.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii (†III w.), dziewicy i męczennicy, patronka muzyki kościelnej.
  3. Zapraszamy przez cały listopad na godz. 17.30 na wypominki za zmarłych i Mszę świętą za zmarłych sprawowaną o godz. 18.00.
  4. Od 3 października rozpoczęła się we wszystkich parafiach naszej diecezji całoroczna modlitwa o powołania. Każda parafia ma wyznaczone swoje dni modlitwy. Od czwartku do niedzieli przypadają dni modlitwy o powołania w naszej parafii. Zgodnie z zaproponowanym przez Parafialną Radę Duszpasterską programem zapraszamy do zintensyfikowania naszej modlitwy i wzięcia udziału w tych czterech dniach. Zapraszamy na godzinę adoracji Najświętszego Sakramentu przez całą dobę, w tej intencji, do Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego, a kto był to wie, że kaplica jest ogrzewana. Prosimy, aby zapoznać się z tym ogłoszeniem na tablicy ogłoszeń i facebooku, i odnaleźć swoją godzinę adoracji. Ponadto zapraszamy do kościoła na wieczorne Msze święte o godz. 18.00, po których: w czwartek będzie Wieczór Uwielbienia; w piątek Droga Krzyżowa; w sobotę różaniec, a w niedzielę o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i tematyczna prezentacja.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele codziennie o godz. 6.30, a o 6.10 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  6. Dziękujemy za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła i kaplicy. Za tydzień taca na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Ełckiej.
  7. Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wszelkich łask Bożych i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
  8. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Henryka Kuczyńskiego. Wieczny odpoczynek...
 
Main page Contacts Search Contacts Search