Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia Wielkanoc 2021
Wielkanoc 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 03 kwietnia 2021 20:20

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

Trudna i złożona rzeczywistość, w jakiej obecnie żyjemy nie pozwala nam na szersze kontakty - niech więc czas przeżywania Tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa Pana będzie okazją do bardziej osobistego spotkania się ze Zbawicielem. Wielkanoc jest jak ludzka droga. Nikogo nie omijają Wielkie Piątki smutku, Wielkie Soboty nadziei i Wielkie Niedziele radości. Wielkanoc jest jak nasze życie: niekiedy pełne bólu, czasem zwątpienia, lecz jakże często niewypowiedzianego szczęścia. Wielkanoc jest pochwałą życia, tego rodzącego się do trwania, wybaczania, spełniania marzeń i do miłości. Jako kapłani pracujący w tej parafii życzymy Wam, aby Chrystus Zwycięzca obdarzył Was siłą, zdrowiem i wszelkim błogosławieństwem. Bądźmy w dzisiejszym świecie świadkami Tego, który jest Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana! Niech światło wielkanocnego poranka przenika całą naszą codzienność i pozwala cieszyć się każdą chwilą!

https://parafiarudawa.pl/wp-content/uploads/2017/05/zmartwywstanie-jezusa-2.jpg

Drodzy Parafianie i Goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca i zdrowia, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca Wam życzymy.

  1. Dziękuję za nadesłane życzenia: m.in. Biskupowi Ełckiemu (są w "Martyrii"), Starostwu Augustowskiemu, Burmistrzowi Augustowa i Dyrektorom Szkół.
  2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Kapłanom za posługę w tych dniach, osobom, które czynnie zaangażowały się w liturgię, przygotowały ołtarz adoracji (Ciemnicę) i grób Pański. Za ofiary na kwiaty. Osobom, które znalazły tę jedną godzinę, o którą prosił Jezus uczniów i były z Nim, miały czas na adorację Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę, Rycerzom Jana Pawła II, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej, orszakowi procesyjnemu, a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza z jej opiekunem ks. Adamem. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.
  3. Dzisiaj Msze św.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 (w kaplicy) i 18.00.
  4. Jutro drugi dzień świąt (czyli Poniedziałek Wielkanocny) - porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Taca na KUL Jana Pawła II. W najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych z racji oktawy wielkanocnej.
  5. Za tydzień uroczystość Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
  6. Do nabycia kwietniowa "Martyria" po 3 zł.
  7. Na nowy tydzień życzymy Bożej opieki, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...


 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 586325
Main page Contacts Search Contacts Search