Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia XI Niedziela w ciągu roku 14.06.2020
XI Niedziela w ciągu roku 14.06.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 14 czerwca 2020 15:08
 1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Mszy św., a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem Panem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Nie żałujmy także swego czasu na cichą adorację i rozmowę z Bogiem.
 2. Dziękujemy za wspólną modlitwę i udział w uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, pomysłowość oraz piękny wystrój włącznie z dywanem z kwiatów: Oazie Dorosłych, Domowemu Kościołowi, Odnowie w Duchu Świętym i Rycerzom Jana Pawła II.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Obrzęd błogosławieństwa wianków.
 5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To także Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. O godz. 14.00 w Bazylice NSJ w naszym mieście Msza św. dla młodzieży, o której przypominamy młodzieży, szczególnie bierzmowanej, z racji Diecezjalnego Dnia Młodzieży, a po wieczornej Mszy św. - adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele, na którą zapraszamy.
 7. Słowa wdzięczności kierujemy do Pań, które wczoraj sprzątnęły kościół. Dziękujemy za sprzątnięcie kaplicy. Serdeczne Bóg zapłać!
 8. Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie informuje, że od jutra rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie i w zakładce rekrutacja na stronie internetowej szkoły.
 9. Do nabycia czerwcowa "Martyria".
 10. Wszystkim Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 11. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jerzego Dobrzyniewicza. Wieczny odpoczynek...
 
Main page Contacts Search Contacts Search