Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia II NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19.04.2020
II NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19.04.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 19 kwietnia 2020 08:03
 1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Tylko w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bóg objawił swoje miłosierdzie w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i jest żywy pośród nas.
 2. Dziś patronalne święto Caritas i początek Tygodnia Miłosierdzia. Doświadczając miłosierdzia Bożego, bądźmy miłosierni dla naszych sióstr i braci.
 3. Od jutra, biorąc pod uwagę metraż naszego kościoła, wewnątrz podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać 31 osób, a w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego na adoracji tylko 2 osoby.
 4. W tym tygodniu:
  • W środę - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Mszę świętą.

  • W czwartek, 23 kwietnia, uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej diecezji. Uroczystości z Ełku możemy śledzić przez telewizję internetową „MartyriaTv” i „Radio 5”. Modlitwą otoczmy naszego Biskupa Ordynariusza, który tego dnia obchodzi swoje imieniny.

  • W sobotę, 25 kwietnia - święto świętego Marka Ewangelisty. Jest to dzień modlitw o urodzaje. Prośmy o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory, bo mało było opadów i brakuje wody, aby nikomu nie zabrakło chleba.
 5. Za tydzień Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Módlmy się o bezpieczne poruszanie się po drogach i przestrzeganie przepisów drogowych. To także Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny.
 6. Dziękujemy za modlitwę, życzliwość i wspieranie materialne naszej wspólnoty. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach świętych w kościele i online. Transmisja w dni powszednie o 15.00, a w niedziele o 9.00.
 7. Wszystkim uczestniczącym w dzisiejszym spotkaniu przy Stole Pańskim, a także Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 8. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Halinę Gąsiewską. Wieczny odpoczynek...
 9. Prośmy o wstawiennictwo św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 
Main page Contacts Search Contacts Search