Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29.03.2020
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29.03.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 29 marca 2020 08:21
  1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, a teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zamówione Msze święte odprawiamy o ustalonych godzinach. W związku z pandemią koronawirusa mogą w nich uczestniczyć tylko przedstawiciele rodziny zamawiającej intencję, czyli maksymalnie pięć osób. W piątek nie ma odwiedzin chorych. Zachęcam do udziału w codziennych i niedzielnych Mszach świętych oraz nabożeństwach wielkopostnych za pośrednictwem mediów.  
  3. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Można telefonicznie skontaktować się w tej sprawie bez gromadzenia się w jednym czasie. Z sakramentu pokuty warto skorzystać w każdej chwili i zdezynfekować swoje serce i duszę. Obowiązek przystąpienia do sakramentu pokuty i Komunii św. wielkanocnej rozciągnięty jest na czas do Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca 2020).
  4. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.
  5. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Nie będzie procesji z palmami i rekolekcji wielkopostnych.
  6. Dziękuję za duchowe łączenie się w godzinach Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele parafialnym, godzinie miłosierdzia i modlitwy różańcowej, za modlitwę i życzliwość oraz wspieranie materialne naszej wspólnoty. Każda ofiara złożona w tym czasie, pozwoli nam pewnie trwać do chwili, kiedy znów będziemy mogli spotykać się przy eucharystycznym stole. Składane datki, jakie ofiarowalibyście podczas niedzielnych Mszy świętych, pomogą nam utrzymać kościół i kaplicę, zapłacić rachunki itd. Zachęcam do podjęcia praktyki jałmużny, która może przyczynić się m.in. do wsparcia naszej parafii. Przelewy można dokonywać na numer konta parafialnego podanego na naszej stronie internetowej i poniżej: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001
  7. Naszej Rodzinie Parafialnej, Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia i wszelkich innych łask Bożych oraz odwagi św. Jana Chrzciciela.
  8. Polećmy cały Kościół i naszą parafię wstawiennictwu św. Michała Archanioła:

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen
 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 593044
Main page Contacts Search Contacts Search