Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie XXIX niedziela zwykła 18.10.2015r.
Ogłoszenia duszpasterskie XXIX niedziela zwykła 18.10.2015r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 18 października 2015 08:15
  1. Dziś wspominamy św. Łukasza patrona służby zdrowia. Modlitwą otaczamy naszych lekarzy, pielęgniarki i cały personel medyczny. Także najlepsze życzenia składamy naszym solenizantom a wśród nich naszemu Zakrystianinowi, Panu Łukaszowi Salomonowiczowi. Niech św. Łukasz wyprasza potrzebne łaski a posługa przy ołtarzu daj Panu Łukaszowi dużo satysfakcji i radości służby. Szczęść Boże.
  2. Przeżywamy niedzielę misyjną i uświadamiamy sobie, ze misje są dziś w nas samych, naszych rodzinach, sąsiedztwach. Polska stała się krajem misyjnym. Trzeba się nam modlić o światło Ducha Świętego dla rozeznania własnego sumienia i dawania świadectwa oraz duchowej i społecznej mobilizacji do naśladowania Jezusa Chrystusa w naszym życiu rodzinnym, zawodowym, społecznym w naszej Parafii, naszym mieście i świecie.
  3. Przyjmujemy tradycyjne „wypominki roczne” oraz „wypominki nowennowe” za naszych zmarłych przed Uroczystością Wszystkich Świętych i wspomnieniem Wiernych Zmarłych. Na stolikach przy wyjściu są karteczki, na których wypisujemy wyraźnie imiona czy nazwiska naszych Bliskich Zmarłych i przynosimy do Ks. Proboszcza w zakrystii czy kancelarii. Ofiary na wypominki będą przeznaczone na spłacenie zobowiązań za wykonanie wentylacji mechanicznej w Kapliczce oraz wybudowanie Kaplicy Św. Antoniego na Ślepsku.
  4. Także jak co roku możemy nabywać znicze na groby naszych bliskich. Dochód ze sprzedaży tych zniczy będzie służył najuboższym i bezdomnym przeżycia nadchodzącej zimy. Zatem 5 zł na te znicze nie jest ceną ale darem i ofiarą. Bóg zapłać.
  5. W tym tygodniu zakupiliśmy od Urzędu Miasta 50 ton kamienia brukowego do zagospodarowania placu przed Kaplicą na Ślepsku. Chętnie też przyjmiemy odpowiednie kamienie polne które będą służyły do wybrukowania placu wokół Kaplicy na Ślepsku. Chętni, którzy zechcą podarować takie kamienie winni zgłosić się do Ks. Proboszcza. Bóg zapłać.
  6. W następna niedzielę ofiary złożymy na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej w Polsce. Chcę także zauważyć ile tac w każdym miesiącu przekazujemy na cele ogólno-koscielne i diecezjalne. Z reguły zostaje jedna taca Waszych ofiar na potrzeby parafii.
  7. Do wieczności odprowadziliśmy w minionym tygodniu: śp. Sławomira Wierzbołowicza

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 
Main page Contacts Search Contacts Search