Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 9334 0001 0030 0156 2162 0010

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII niedziela zwykła 11.10.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII niedziela zwykła 11.10.2015 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
czwartek, 01 października 2015 07:48
  1. W środę, 14 października przeżywamy Dzień Edukacji Narodowej. Naszą modlitwą i wdzięcznością otaczamy wszystkich Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców. Dziękujemy za ich poświęcenie i dobrą współpracę.
  2. Dziękuję za ofiary na wykładziny na ławki i proszę o solidarne wsparcie w uregulowaniu zobowiązań wedle indywidualnych możliwości.
  3. Dziś, 11 października w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku Ks. Bp. Jerzy Mazur udzieli misji 2 nowym Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii z naszej Parafii: Panu Krzysztofowi Karpińskiemu i Panu Krzysztofowi Łukaszewiczowi. Po odbyciu rocznego kursu teologiczno-pastoralnego nasi Szafarze będą pomagać w rozdzielaniu Komunii Świętej podczas liturgii świątecznej oraz zanosić Jezusa Eucharystycznego obłożnie chorym. Najserdeczniej gratuluję Szafarzom i ich Rodzinom tej wielkiej godności oraz proszę Wiernych o życzliwe przyjęcie i modlitwę.
  4. Od przyszłej niedzieli przyjmujemy tradycyjne „wypominki” roczne oraz „wypominki nowennowe” za naszych zmarłych przed Uroczystością Wszystkich Świętych i wspomnieniem Wiernych Zmarłych. Na stolikach przy wyjściu są karteczki, na których wypisujemy wyraźnie imiona czy nazwiska naszych Bliskich Zmarłych, godzinę Mszy św., przed która będą czytane i przynosimy do Ks. Proboszcza w zakrystii czy do kancelarii w godzinach urzędowania. Część ofiar z Wypominek przeznaczę na spłatę zobowiązań wobec Kaplicy Św. Antoniego na Ślepsku i wentylacji w Kapliczce Pana Jezusa Klęczącego.
  5. W przyszła niedzielę rozpoczyna się Tydzień misyjny i ofiary na tacę przeznaczone będą na misje.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 
Main page Contacts Search Contacts Search