Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 9334 0001 0030 0156 2162 0010

Start Ogłoszenia CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 lipca 2024
CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 lipca 2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
środa, 10 lipca 2024 07:10
  1. Dziękujemy za świadectwo misyjne ks. Arkadiuszowi. Życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask potrzebnych do pełnienia tej szczególnej posługi. Niech nasza modlitwa towarzyszy ks. Arkadiuszowi, ale także módlmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  2. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zostańmy z Jezusem, choć przez chwilę, polecając Mu sprawy osobiste swoich rodzin i społeczne naszej Ojczyzny, a sytuacja jest trudna i napięta. Widzimy jak zagrożona jest wolność w Polsce, jak rządzący łamią prawo, siłowo przejęli media publiczne, chcą usunąć religię z polskiej szkoły, stosują metody z czasów komunistycznych, na wzór stalinowski eskalują niechęć, a nawet nienawiść do katolicyzmu w naszym kraju, czynią to przez potężny aparat medialnej propagandy, na różne sposoby próbując ośmieszyć lub przedstawić w złym świetle religię chrześcijańską i ludzi wierzących. Chcą narzucić Polsce nową tożsamość, opartą  na nihilistycznej antykulturze bez Boga i Jego przykazań. Stąd zapraszamy osoby, którym na sercu leży dobro Polski, do gorącej modlitwy za Ojczyznę: o pokój i zgodę dla wszystkich Polaków oraz o prawe sumienia dla błądzących, bo to oni przyczynili się do powstania tej sytuacji, przez wstawiennictwo męczenników: św. Andrzeja Boboli - Patrona Polski i bł. Jerzego Popiełuszki - Patrona Solidarności. Relikwie obu męczenników zostaną uroczyście wniesione do naszego kościoła w najbliższą niedzielę o godz. 9.00.
  3. W tym tygodniu w czwartek święto św. Benedykta z Nursji, opata i patrona Europy, a w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa, męczennika i patrona diecezji.
  4. W najbliższą sobotę w Lipsku odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Teściowych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, a o godz. 11.00 Msza święta.
  5. Zachęcamy do wyruszenia na pielgrzymi szlak do Wilna i na Jasną Górę.
  6. Do nabycia wakacyjny numer "Martyrii" na lipiec i sierpień.
  7. Na nowy tydzień, wakacyjny i urlopowy, życzymy Bożej opieki, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela w codziennych wyborach.
  8. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Henryka Raubo z ul. Kopernika, l. 87. Wieczny odpoczynek...
 
Main page Contacts Search Contacts Search