Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 9334 0001 0030 0156 2162 0010

Start Ogłoszenia TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 czerwca 2024
TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 czerwca 2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 30 czerwca 2024 20:33
  1. Dziękuję wszystkim osobom, które znalazły czas na adorację Najświętszego Sakramentu podczas tzw. 40-Godzinnego Nabożeństwa. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła - codziennie po Mszy św. porannej do wieczornej, a w kaplicy dzień i noc. Zapraszamy osoby, które chcą dołączyć do Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Pana Jezusa Klęczącego. Codziennie w kościele przed Mszą św. poranną jest odmawiana koronka do Bożego miłosierdzia a wieczorną - różaniec. Pamiętajmy także, aby wstąpić, choć na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić obok kościoła czy kaplicy. Pamiętajmy także o godnym stroju, bo w ten sposób dajemy świadectwo szacunku dla miejsc świętych.
  2. W tym tygodniu, w środę święto św. Tomasza Apostoła, jak również przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedzimy chorych. Pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań, o spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. W te dni (czwartek, piątek i sobotę), jak co miesiąc od godz. 17.00 adoracja, różaniec, nabożeństwo i Msza św.
  3. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Tego dnia organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń.
  4. Czas wakacji, urlopów i odpoczynku jest okazją do pogłębienia relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkanie na Mszy świętej. Zadbajmy o to, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.
  5. Dziękuję za złożoną w ubiegłym tygodniu ofiarę na ufundowanie relikwiarza.
  6. Na nowy tydzień, wakacyjny i urlopowy, życzymy Bożej opieki, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela w podejmowanych codziennych decyzjach wskazujących na naszą przynależność do wspólnoty Kościoła.
  7. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Doroty Jenczelewskiej. Wieczny odpoczynek...
 
Main page Contacts Search Contacts Search