Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 9334 0001 0030 0156 2162 0010

Start Ogłoszenia DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 czerwca 2024
DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 czerwca 2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 30 czerwca 2024 20:30
 1. Dzisiaj kończą się w naszej parafii dni adoracji Najświętszego Sakramentu tzw. 40-godzinne nabożeństwo. Po każdej Mszy św. krótka adoracja, a po południu aż do wieczornej Mszy św. Znajdźmy chwilę, aby przyjść do kościoła i pomodlić się dłużej w intencji swojej rodziny, swoich najbliższych, ojców czy choćby o szczęśliwe wakacje.
 2. Dzisiaj ofiarami do puszki możemy wesprzeć fundusz duszpasterstwa młodzieży diecezji ełckiej.
 3. Bardzo dziękuję osobom, które włączyły się w świętowanie rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Dziękuję za to wspólne świętowanie rodzinom i wspólnotom: modlitewnym i formacyjnym. Dziękuję osobom, które upiekły i przyniosły ciasta.
 4. Zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwa czerwcowe - codziennie po Mszy św. wieczornej.
 5. Jutro będziemy przeżywać uroczystość odpustową - Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o 7.00, 11.00 z procesją wokół kościoła i 18.00. Msza św. o godz. 11.00 będzie połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii, którego udzieli ks. bp Dariusz Zalewski - biskup pomocniczy diecezji. Dziękuję za ofiarę na kwiaty do kościoła na uroczystość odpustową.
 6. W tym tygodniu:
  • - w czwartek wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • - w sobotę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła; Msze św. o godz. 7.00, 10.30 i 18.00; ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 7. Zapraszamy do udziału w 32. Ełckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę - od 28 lipca do 11 sierpnia. Przewodnik Grupy Augustów - ks. Przemysław Pastewski zaprasza na spotkanie organizacyjne do bazyliki 23 czerwca i 21 lipca o godz. 19.00. Od dzisiaj można już się zapisywać; koszt 300 zł. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce mogą składać swoje intencje, które pielgrzymi zaniosą do Matki Bożej.
 8. Dziękuję darczyńcy za ufundowanie relikwiarza do relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Może ktoś chciałby ufundować jakiś inny relikwiarz do relikwii, które posiadamy to zapraszamy.
 9. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wyjazdów, wzmocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata. Na czas wakacji i urlop zabierzmy ze sobą różaniec, modlitewnik oraz Pismo Święte i w każdą niedzielę bądźmy na Mszy świętej.
 10. Na nowy tydzień życzymy Bożej opieki, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 
Main page Contacts Search Contacts Search