Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 9334 0001 0030 0156 2162 0010

Start Ogłoszenia JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16.06.2024
JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16.06.2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
poniedziałek, 17 czerwca 2024 06:12
  1. We wtorek przypada 24 rocznica poświęcenia naszego kościoła. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na pieczoną kiełbaskę na działkę parafialną. Mile będzie jak ktoś przyniesie jakieś ciasto.
  2. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę będziemy przeżywać 40-godzinne nabożeństwo, przygotowujące nas do odpustu św. Jana Chrzciciela. Będziemy dziękować za Eucharystię, przepraszać za grzechy przeciwko Eucharystii i prosić o większe umiłowanie Eucharystii. W piątek i sobotę o godz. 7.00 - Msza św., po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie o godz. 12.00 - Msza św., po niej również adoracja zakończona różańcem i procesją wokół kościoła i Msza św. o godz. 18.00. W niedzielę krótkie nabożeństwo eucharystyczne po każdej Mszy św., a dłuższa adoracja będzie po Mszy św. o godz. 12.00 - do wieczornej Mszy św. zakończona procesją wokół kościoła i Msza św. o godz. 18.00. Na 40-godzinne nabożeństwo, czyli adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy wszystkich parafian i gości. Zgodnie z wcześniejszym zwyczajem, na tablicy ogłoszeń są wywieszone godziny adoracji dla mieszkańców poszczególnych ulic. Proszę zapoznać się, kiedy przypada godzina adoracji swojej ulicy. Również w zakrystii są listy i bardzo chętnie wskażemy, która to godzina i jednocześnie prosimy, aby na każdą godzinę zgłosiły się do zakrystii przynajmniej dwie osoby, aby zapisać się na listę, aby na każdą godzinę był ktoś przy Panu Jezusie.
  3. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli ze szkoły społecznej w środę na nabożeństwo i Mszę świętą o godz. 17.50, aby podziękować za kolejny rok nauki i prosić o szczęśliwe wakacje.
  4. Wszystkich kończących rok szkolny i katechetyczny zapraszamy na 40-godzinne nabożeństwo i Msze św., aby podziękować Bogu za otrzymane łaski, przystąpić do spowiedzi świętej i z Bogiem rozpocząć wypoczynek. Również w te dni zapraszamy do spowiedzi kandydatów do Bierzmowania.
  5. W sobotę, jak każdego 22-go dnia miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo i ucałowanie relikwii św. Rity. Przynieśmy czerwone róże, które poświęcimy. Zapraszamy na Mszę św. w intencjach błagalnych i dziękczynnych, które chcemy polecić przez wstawiennictwo św. Rity, patronki od najtrudniejszych spraw.
  6. Za tydzień w niedzielę przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Msze święte i adorację w intencji ojców. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszki na fundusz duszpasterstwa młodzieży diecezji ełckiej.
  7. Na nowy tydzień życzymy Bożej opieki, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela.
  8. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Henrykę Toczyłowską z ul. E. Plater, l. 88. Wieczny odpoczynek...
 
Main page Contacts Search Contacts Search