Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 9334 0001 0030 0156 2162 0010

Start Ogłoszenia WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12.05.2024
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12.05.2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
wtorek, 14 maja 2024 13:18
  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Codziennie, przed Mszą świętą wieczorną odmawiamy nowennę przygotowując się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę. Program odpustu w Studzienicznej jest wywieszony w gablocie.
  2. Wczoraj pięćdziesięcioro dziewięcioro dzieci naszej parafii po raz pierwszy w pełni uczestniczyło we Mszy świętej i przyjęło Pana Jezusa w Komunii Świętej. Dzień wcześniej przystąpiło do sakramentu pokuty i pojednania, a teraz przeżywają Biały Tydzień.
  3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po różańcu przed Mszą św. o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu: jutro wspomnienie NMP z Fatimy, we wtorek święto św. Macieja - apostoła, a w sobotę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.
  5. W czwartek przypada święto świętego Andrzeja Boboli, Patrona Polski, który oddał życie za wiarę i był wierny Bogu aż do śmierci. To Patron na trudne czasy, a takie teraz przeżywamy, kiedy wolność naszej Ojczyzny jest zagrożona. Niedawno odmawialiśmy nowennę za jego wstawiennictwem i bł. ks. Jerzego Popiełuszki w intencji ”Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego”. Pragniemy, aby relikwie tego męczennika i orędownika spraw narodowych, który przepowiedział odzyskanie przez Polskę niepodległości, znajdowały się również w naszym kościele. Dlatego zapraszamy do wyjazdu po jego relikwie do Warszawy, w poniedziałek 20 maja. Prośmy Boga przez wstawiennictwo św. Andrzeja o jedność i pokój w Polsce i na świecie.
  6. Zachęcamy, aby indywidualnie, począwszy od jutra, tj. 13 maja, rozpocząć dziewięciodniową nowennę do świętej Rity, której liturgiczne wspomnienie będziemy obchodzić 22 maja.
  7. W sobotę, 18 maja w Studzienicznej odbędzie się Stacja Kongresowa Dzieci połączona z Dniem Dziecka i Spotkaniem Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Początek o godz. 8.00 a o 12.00 Msza św. transmitowana przez telewizję Trwam. Do udziału zaproszone są wszystkie dzieci: z Podwórkowych Kółek Różańcowych, komunijne, rocznicowe, ze Szkolnych Kół Caritas, ministranci i ze scholi dziecięcych.
  8. W najbliższą niedzielę, 19 maja - rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas czwartych o godz. 12.00. Próba 16 maja (czwartek) o godz. 16.30. Przypominamy, aby w tym tygodniu dzieci przystąpiły do spowiedzi świętej, a okazja jest codziennie przed Mszą świętą wieczorną.
  9. Do nabycia majowy numer "Martyrii".
  10. Na nowy tydzień życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu, niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 
Main page Contacts Search Contacts Search