Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 9334 0001 0030 0156 2162 0010

Start Ogłoszenia CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 21.04.2024
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 21.04.2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 21 kwietnia 2024 10:40
  1. Dzisiaj w niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Dzisiaj także trwa druga tura wyborów w naszym mieście na stanowisko burmistrza miasta. Pragniemy przypomnieć, że dobrowolna rezygnacja z udziału w wyborach jest odrzuceniem odpowiedzialności za losy naszej "małej" Ojczyzny. Ludzie wierzący powinni oddać głos na osobę, której postawa i poglądy są im bliskie, a przynajmniej nie sprzeciwiają się wierze katolickiej i katolickim wartościom oraz zasadom moralnym.
  2. Jutro, jak każdego 22-go miesiąca nabożeństwo i ucałowanie relikwii św. Rity. Przynieśmy czerwone róże, które poświęcimy. Zapraszamy na Mszę św. w intencjach błagalnych i dziękczynnych, które chcemy polecić przez wstawiennictwo św. Rity.
  3. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i patrona naszej diecezji. To także dzień imienin biskupa Jerzego, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach.
  4. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Ełckiej uprzejmie zawiadamia, że akolita Mateusz Michniewicz ma przyjąć święcenia diakonatu w dniu 4 maja 2024 r. w kościele pw. Zwiastowania NMP w Janówce. Jeśli ktoś miałby jakiekolwiek zastrzeżenia wobec wymienionego kandydata do święceń, to zobowiązany jest w sumieniu o tym powiadomić miejscowego Księdza Proboszcza lub Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku do dnia 29 kwietnia 2024 r. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń diakonatu oraz w intencji naszego Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Ełckiej.
  5.  Bardzo dziękuję za indywidualną ofiarę złożoną w minionym tygodniu na organy piszczałkowe do naszego kościoła. Ich wybudowanie będzie stanowić pełniejsze wyposażenie naszego kościoła, a pragniemy, aby piękno muzyki i liturgii jeszcze bardziej zbliżało nas do Boga.
  6. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła w dniach od 19 do 30 września prosimy o wpłatę zaliczki. Koszt pielgrzymki to: 1800 zł i 700 euro. Są jeszcze wolne miejsca, a więcej szczegółów znajduje się na tablicy ogłoszeń.
  7. Na nowy tydzień życzymy wszelkich łask Bożych i odwagi św. Jana Chrzciciela w głoszeniu prawdy.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Jan Kalisz z ul. Młodości, l. 98 i Bolesław Klukowski z ul. Rajgrodzkiej, l. 85. Wieczny odpoczynek...
 
Main page Contacts Search Contacts Search