Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 9334 0001 0030 0156 2162 0010

Start Ogłoszenia CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28.01.2024
CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28.01.2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
poniedziałek, 29 stycznia 2024 11:59
 1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, później różaniec, nabożeństwo i Msza święta. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych i starszych parafian z sakramentami świętymi.
 3. W piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze święte z błogosławieństwem świec zwanych gromnicami o 7.00, 10.30 i 18.00. Przynosząc świece, zabezpieczmy je odpowiednim kołnierzykiem, aby nie lać wosku na ławki i posadzkę kościoła.
 4. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom przez profesję rad ewangelicznych. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do służby w Kościele. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów kontemplacyjnych.
 5. W sobotę 3 lutego wspominać będziemy św. Błażeja, biskupa i męczennika, który jest patronem od chorób gardła. Po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia błogosławieństwa św. Błażeja.
 6. Za tydzień w pierwszą niedzielę lutego po Mszy św. o godz. 10.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Zapraszam do aktywnego włączania się w liturgię Mszy św. poprzez odczytywanie słowa Bożego i wezwań modlitwy wiernych. Panów, którzy byli kiedyś ministrantami zachęcam do powrotu do służby przy ołtarzu. Byłoby to piękne świadectwo wiary i przykład dla młodszych. Pamiętajmy, że „słowa uczą, ale przykłady pociągają”. Osoby chętne proszę o kontakt przed Mszą św.
 8. Dzieciom i młodzieży, nauczycielom i wychowawcom, przebywającym na feriach  zimowych, życzymy dobrego, bezpiecznego wypoczynku, dużo radości, pięknych wrażeń i dobrej, słonecznej, zimowej pogody.
 9. Plan odwiedzin duszpasterskich na najbliższe dni jest następujący:
  • 29 stycznia (poniedziałek) - od godz. 9.00 - Kopernika
  • 30 stycznia (wtorek) - od godz. 9.00 - Nadrzeczna
  • 31 stycznia (środa) - od godz. 14.00 - Plater
  • - od godz. 14.00 - Głowackiego, Łopianowa, Skroniowska, Pszenna
  • 1 lutego (czwartek) - od godz. 14.00 - Osiedle Ślepsk
  • 3 lutego (sobota) - od godz. 9.00 - Glinki, Ostra, Łączna, Wiewiórcza, Gołębia
  • - od godz. 9.00 - domy przy Raczkowskiej, Kamienna, Bazaltowa, Prosta, Zakole, Krzywa
 10. Na nowy tydzień życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu, obfitości łask Bożych i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 11. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Danuta Fijołek. Wieczny odpoczynek...
 
Main page Contacts Search Contacts Search