Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 9334 0001 0030 0156 2162 0010

Start Ogłoszenia DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15.10.2023
DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15.10.2023 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 15 października 2023 07:50
 1. Dzisiaj w Dzień Papieski ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jutro przypada kolejna rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 2. Dzisiaj wybory do sejmu i senatu oraz referendum. Zachęcamy do licznego udziału i pamiętajmy, że dzisiaj Polacy muszą bronić wolności religijnej.
 3. W tym tygodniu:
  • - w poniedziałek - wspomnienie świętej Jadwigi Śląskiej;
  • - we wtorek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego;
  • - w środę - święto świętego Łukasza, patrona służby zdrowia;
  • - w czwartek - we wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych;
  • - w piątek - wspomnienie św. Jana z Kęt.
 4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe na godz. 17.20. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw i prosi nas o tę modlitwę.
 5. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki i Mszę świętą składkową za zmarłych. Przez cały listopad o godz. 17.30 w modlitwie wypominkowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych. Natomiast 30 Mszy świętych (od 1 do 30 listopada) - codziennie - w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach będziemy sprawować o godz. 18.00. Wypominki z poszczególnych ulic będą wyczytywane w kolejne dni tygodnia, jak było to w ubiegłych latach. Lista ulic jest wywieszona na tablicach ogłoszeń. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu.
 6. W najbliższą niedzielę, z racji 22 dnia miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity z Cascii. Zapraszamy do modlitwy w różnych, osobistych, rodzinnych i najtrudniejszych intencjach. Będziemy je polecać wstawiennictwu św. Rity - patronki od spraw po ludzku niemożliwych do zrealizowania. Wśród licznych atrybutów św. Rity są także róża i krzyż. Na nabożeństwo przynieśmy róże, które zostaną pobłogosławione.
 7. Za tydzień Niedziela Misyjna. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.
 8. Dziękuję wszystkim osobom, które zapisały się na adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego. Można jeszcze dopisać się do tego grona, bo są wolne godziny.
 9. Na nowy tydzień życzymy obfitości Bożych darów, szczególnej opieki Matki Zbawiciela i odwagi św. Jana Chrzciciela w codziennych wyborach.
 10. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Piotra Żukowskiego. Wieczny odpoczynek...
 
Main page Contacts Search Contacts Search