Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 9334 0001 0030 0156 2162 0010

Start Ogłoszenia ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 28 maja 2023 07:37
 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Za pobożny udział w śpiewie lub recytacji hymnu: "O Stworzycielu Duchu przyjdź..." można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny. Dziś kończy się czas przyjmowania Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej patronki naszej diecezji. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.30. W środę święto nawiedzenia NMP.
 3. Do środy nabożeństwa majowe, a od czwartku - czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 6. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. To dzień wizytacji biskupiej w naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 12.00 Ks. Bp Jerzy Mazur - Biskup Ełcki, udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Spowiedź kandydatów w sobotę o godz. 14.00.
 7. 4 czerwca odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: "Dzieci przyszłością Polski". O godz. 13.00 wyruszy spod kolumny Zygmunta Augusta do amfiteatru miejskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny.
 8. W sobotę 17 czerwca w Ełku odbędzie się Stacja Młodzieżowa i Dorosłych III Kongresu Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej pod hasłem: "Wstańcie, chodźmy!" Biskup Ełcki zaprasza młodzież i dorosłych zrzeszonych we wszystkich ruchach i wspólnotach. Z naszej parafii organizowany jest autokar na wyjazd. Chętnych ze wspólnot prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. Lista kościołów miasta Ełku, gdzie zgromadzą się poszczególne wspólnoty jest wywieszona na tablicy ogłoszeń.
 9. Zapraszamy w dniu 18 czerwca, w niedzielę kongresową ruchów, wspólnot i stowarzyszeń kościelnych na festyn parafialny. Początek o godz. 13.00. Będzie bezpłatna i bogata oferta kulinarna, medyczna i rozrywkowa dla całych rodzin na parkingu przy kościele. Będą stoiska profilaktyczne policji z nowoczesnym radiowozem i supermotocyklem, z atrakcjami dla dzieci i dorosłych, będzie stoisko straży pożarnej z wozem ratowniczym a także występy dzieci. Każdy, kto chce poczęstować swoimi wypiekami i wyrobami jest mile widziany. Zapraszamy serdecznie na wspólne świętowanie.
 10. Do nabycia majowy numer "Martyrii".
 11. Na nowy tydzień życzymy otwartości na działanie Bożej łaski i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 12. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Sturgulewskiego. Wieczny odpoczynek...
 
Main page Contacts Search Contacts Search