Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1.01.2023
ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1.01.2023 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 01 stycznia 2023 01:43
 1. Na początku Nowego Roku wszystkim Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela Wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki.
 2. Dziś Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Błagajmy dziś Boga przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o pokój w naszych rodzinach, społecznościach i na całym świecie.
 3. Dziś za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca świętego).
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy po Mszy św. o godz. 12.00 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji naszych rodzin - o uproszenie Bożej Opieki na cały Nowy Rok. Zakończenie po koronce do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 5. W pierwszy piątek miesiąca, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli). Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Tego dnia o godz. 13.00 spod Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego do kościoła Miłosierdzia Bożego na Barakach wyruszy Orszak Trzech Króli. Zachęcamy, aby włączyć się w to wspólnotowe świętowanie całymi rodzinami. Udział w tym wydarzeniu jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej. W najbliższy piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej (spotkanie z fotografem). Zapraszamy także za tydzień w niedzielę na godz. 15.00 na kolędowanie przy żłóbku Pana Jezusa dzieci, rodziców oraz dziadków i wszystkich, którzy chcą pośpiewać kolędy.
 7. W ubiegłym roku w naszej parafii zostało ochrzczonych pięćdziesięcioro pięcioro (55) dzieci. Sakrament małżeństwa zawarło trzynaście (13) par, sześćdziesięcioro (60) dzieci przystąpiło do sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęło Pierwszą Komunię Świętą, a do sakramentu bierzmowania siedemdziesięciu dziewięciu (79) młodych. W księdze zmarłych odnotowano pięćdziesiąt sześć (56) pogrzebów.
 8. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna po Mszy św. rano i wieczorem. Plan odwiedzin duszpasterskich na najbliższe dni jest następujący:
  • -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  • 2 stycznia 2023 r. (poniedziałek)
  • - od godz. 14.00 - Młodości i Łopianowa od Młodości
  • - od godz. 14.00 - Bociania z domami przy ul. Rajgrodzkiej przylegającymi
  • do Bocianiej (nr 70, 72, 74, 76)
  • ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  • 3 stycznia (wtorek)
  • - od godz. 14.00 - Słoneczna
  • - od godz. 14.00 - Konarskiego
  • - od godz. 14.30 - Głowackiego, Łopianowa od Głowackiego, Pszenna, Skroniowska
  • -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  • 4 stycznia (środa)
  • - od godz. 14.00 - Zygmuntowska
  • - od godz. 15.30 - Kręta i Masztowa
  • -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  • 5 stycznia (czwartek)
  • - od godz. 14.00 - Wilcza i Rzepakowa /od Kwaśnej/
  • - od godz. 14.00 - Żurawia /początek od szosy ełckiej/ i Spójna
  • - od godz. 16.00 - Weterynaryjna, Słowicza, Orla
  • -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  • 7 stycznia (sobota)
  • - od godz. 9.00 - Rajgrodzka /od Janówki do szosy Raczkowskiej/, domki za wiaduktami, dawne Wójtowskie Włóki i Mazurki
  • - od godz. 9.00 - Zielona
  • -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  • 9 stycznia (poniedziałek)
  • - od godz. 14.00 - Wiśniowa
  • ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 9.  Na nowy tydzień życzymy wszelkich łask Bożych i odwagi św. Jana Chrzciciela w mężnym wyznawaniu wiary wobec świata.
 10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Papież Senior Benedykt XVI, proboszcz z Rygałówki - ks. Władysław Łada (61 lat) i z naszej parafii: śp. Edward Antoni Osewski, Józef Miklas, Marta Maciejewska. Wieczny odpoczynek...

 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.


Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 687063
Main page Contacts Search Contacts Search