Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 9334 0001 0030 0156 2162 0010

Start Ogłoszenia JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2022
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 20 listopada 2022 09:30
  1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którego zadaniem jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
  2. Po Mszy świętej o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu, można dzisiaj, uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.
  4. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w śpiew liturgiczny: pani organistce, scholi, chórzystom, składamy serdeczne podziękowanie i życzymy dalszego rozwijania otrzymanych talentów.
  5. Zmarłych, których imiona i nazwiska wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, polecamy Bogu codziennie w modlitwie koronki do miłosierdzia Bożego o godz. 17.30, a następnie w ich intencji o godz. 18.00 jest sprawowana Msza św. Niech wstawiennicza modlitwa Kościoła wyjedna im przebaczenie grzechów i pomoże osiągnąć szczęście wieczne.
  6. Dzisiaj błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Od poniedziałku będzie je roznosił p. Franciszek, który ma upoważnienie z naszej parafii. Jeśli kogoś nie zastanie w domu, to zapraszamy po opłatki do zakrystii lub kancelarii.
  7. Dziękuję za troskę o kościół i kaplicę, jak również wyrażam wdzięczność osobom ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i paniom: Helenie i Stanisławie, za pomoc w sprzątnięciu liści wokół kościoła.
  8. W najbliższy piątek, 25 listopada, Wojownicy Maryi, zapraszają do Parafii Miłosierdzia Bożego w Augustowie na Noc Walki o błogosławieństwo Boże Polsce. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00 i zakończenie Mszą św. o 23.00. Więcej szczegółów na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  9. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Za tydzień taca na WSD w Ełku.
  10. Na nowy tydzień życzymy obfitości Bożych darów oraz odwagi św. Jana Chrzciciela w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu.
 
Main page Contacts Search Contacts Search