Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia XXVIII Niedziela w ciągu roku 9.10.2022
XXVIII Niedziela w ciągu roku 9.10.2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 09 października 2022 17:49
 1. Od dzisiaj do środy włącznie przypadają w naszej parafii dni modlitwy o powołania. Wzorem ubiegłego roku zapraszamy do zintensyfikowania naszej modlitwy i wzięcia udziału w tych czterech dniach. Dzisiaj przed każdą Mszą św. różaniec w tej intencji. Zapraszamy na indywidualną godzinę adoracji Najświętszego Sakramentu przez całą dobę, w tej intencji, do Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego. Ponadto zapraszamy do kościoła codziennie na godz. 15.00 na koronkę do miłosierdzia Bożego a przez cały październik na nabożeństwa różańcowe na godz. 17.20.
 2. W piątek będziemy się modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty wyrażając naszą wdzięczność za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia.
 3. W sobotę przypada wspomnienie świętej Teresy od Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach. Zapraszamy dzieci na próbę scholi - w sobotę o godz. 15.30.
 4. W najbliższą niedzielę przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
 5. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki. Z tyłu kościoła wyłożone są odpowiednie kartki. Wypisujemy czytelnie, ewentualnie drukowanymi literami i w mianowniku. Od 1 do 30 listopada - codziennie - o godz. 17.30 w modlitwie wypominkowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych. Msza święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach będzie sprawowana przez cały listopad o godz. 18.00. Imiona i nazwiska zmarłych z naszych domów, będą wyczytywane jak w ubiegłym roku. Poszczególne ulice i przypisane do nich dni tygodnia są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
  • Niedziela: Agrestowa, Borki, Brunatna, Barwna, Biernatki, Bociania, Biwakowa, Czereśniowa, Cicha, Ciepła, Cienista, Dąbrowskiej, Dąbrowskiego, Derak, Garncarska, Glinki, Gołębia, Głowackiego, Jabłoniowa, Jana Pawła II, Jasna;
  • Poniedziałek:  Jagodowa, Kwarcowa, Kościuszki, Kamienna, Kalmusowa, Kopernika, Kwaśna, Kręta, Krzywa, Konarskiego;
  • Wtorek: Letnia, Lasanek, Łazienna, Łamana, Łączna, Łąkowa, Łopianowa, Masztowa, Malinowa, Morelowa, Mirabelki, Młodości;
  • Środa: Mazurki, Nadbrzeżna, Nowomiejska, Nad Nettą, Nadrzeczna;
  • Czwartek: Orzeszkowej, Ostra, Orla, Pensjonatowa, Prosta, Plażowa, Pszenna, Porzeczkowa, Piaskowa, Plater, Rzepakowa, Raczkowska, Rajgrodzka, Skroniowska, Słowicza;
  • Piątek: Staszica, Skrajna, Ślepsk, Sitowia, Słoneczna, Spacerowa, Sadowa, Szuwarowa, Śliwkowa, Truskawkowa, Tatarakowa, Wilcza, Wiewiórcza, Wiosenna, Wiśniowa, Willowa, Wycieczkowa, Weterynaryjna, Wiejska, Wioślarska;
  • Sobota: Wypoczynkowa, Wrzosowa, Ukośna, Zygmuntowska, Zakątek, Zakole, Złota, Zielona, Żywiczna, Żeglarska, Żurawia oraz kartki bez podanej ulicy.
 6. Na nowy tydzień życzymy wzrastania w wierze i odwagi św. Jana Chrzciciela w codziennych wyborach.
 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.


Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 687040
Main page Contacts Search Contacts Search