Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 9334 0001 0030 0156 2162 0010

Start Ogłoszenia XXVII Niedziela w ciągu roku 2.10.2022
XXVII Niedziela w ciągu roku 2.10.2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 01 października 2022 17:35
 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji naszych rodzin po Mszy świętej o godz. 12.00.
 2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.20. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
 3. Osoby modlące się na różańcu w kościele lub kaplicy mogą uzyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
 4. W tym tygodniu:
  • - we wtorek wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu; to także dzień imienin papieża Franciszka; niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego;
  • - środę wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia;
  • - czwartek będzie pierwszym czwartkiem miesiąca; Msza św. Apostolatu Złota Róża o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania wieczorem, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu;
  • - w pierwszy piątek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; to święto patronalne Kół Różańcowych, a także dzień odwiedzin chorych i spowiedzi.
 5. Na nowy tydzień życzymy Bożej mądrości i odwagi św. Jana Chrzciciela w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.
 6. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Sztejter. Wieczny odpoczynek...
 
Main page Contacts Search Contacts Search