Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 9334 0001 0030 0156 2162 0010

Start
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12.05.2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
wtorek, 14 maja 2024 13:18
 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Codziennie, przed Mszą świętą wieczorną odmawiamy nowennę przygotowując się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę. Program odpustu w Studzienicznej jest wywieszony w gablocie.
 2. Wczoraj pięćdziesięcioro dziewięcioro dzieci naszej parafii po raz pierwszy w pełni uczestniczyło we Mszy świętej i przyjęło Pana Jezusa w Komunii Świętej. Dzień wcześniej przystąpiło do sakramentu pokuty i pojednania, a teraz przeżywają Biały Tydzień.
 3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po różańcu przed Mszą św. o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu: jutro wspomnienie NMP z Fatimy, we wtorek święto św. Macieja - apostoła, a w sobotę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.
 5. W czwartek przypada święto świętego Andrzeja Boboli, Patrona Polski, który oddał życie za wiarę i był wierny Bogu aż do śmierci. To Patron na trudne czasy, a takie teraz przeżywamy, kiedy wolność naszej Ojczyzny jest zagrożona. Niedawno odmawialiśmy nowennę za jego wstawiennictwem i bł. ks. Jerzego Popiełuszki w intencji ”Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego”. Pragniemy, aby relikwie tego męczennika i orędownika spraw narodowych, który przepowiedział odzyskanie przez Polskę niepodległości, znajdowały się również w naszym kościele. Dlatego zapraszamy do wyjazdu po jego relikwie do Warszawy, w poniedziałek 20 maja. Prośmy Boga przez wstawiennictwo św. Andrzeja o jedność i pokój w Polsce i na świecie.
 6. Zachęcamy, aby indywidualnie, począwszy od jutra, tj. 13 maja, rozpocząć dziewięciodniową nowennę do świętej Rity, której liturgiczne wspomnienie będziemy obchodzić 22 maja.
 7. W sobotę, 18 maja w Studzienicznej odbędzie się Stacja Kongresowa Dzieci połączona z Dniem Dziecka i Spotkaniem Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Początek o godz. 8.00 a o 12.00 Msza św. transmitowana przez telewizję Trwam. Do udziału zaproszone są wszystkie dzieci: z Podwórkowych Kółek Różańcowych, komunijne, rocznicowe, ze Szkolnych Kół Caritas, ministranci i ze scholi dziecięcych.
 8. W najbliższą niedzielę, 19 maja - rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas czwartych o godz. 12.00. Próba 16 maja (czwartek) o godz. 16.30. Przypominamy, aby w tym tygodniu dzieci przystąpiły do spowiedzi świętej, a okazja jest codziennie przed Mszą świętą wieczorną.
 9. Do nabycia majowy numer "Martyrii".
 10. Na nowy tydzień życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu, niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 
SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 5.05.2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 05 maja 2024 08:39
 1. Dziękujemy za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Ełckiej, a diakonowi Mateuszowi za wygłoszone słowo Boże i wspólną modlitwę.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są codziennie w kościele po różańcu.
 3. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszych rodzin po Mszy św. o godz. 10.30.
 4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, działająca przy naszej parafii, zaprasza w najbliższy poniedziałek po Mszy świętej wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. Jutro święto świętych apostołów Filipa i Jakuba, a w środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.
 6. W najbliższy piątek dzieci z klas trzecich przystąpią pierwszy raz do sakramentu pokuty i pojednania a w sobotę ich Pierwsza Komunia święta.
 7. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas czwartych - 19 maja o godz. 12.00. Próba 16 maja (czwartek) o godz. 16.30. Przypominamy, aby w najbliższym czasie dzieci przystąpiły do spowiedzi świętej.
 8. W piątek początek nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego, a w najbliższą niedzielę będziemy świętować uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 9. Bardzo dziękujemy osobom z byłego Klubu Seniora za ofiary złożone na organy piszczałkowe do naszego kościoła.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła w dniach od 19 do 30 września. Osoby zapisane prosimy o wpłatę zaliczki. Koszt pielgrzymki: 1800 zł i 700 euro. Są jeszcze wolne miejsca.
 11. Na nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 28.04.2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 12:17
 1. Jutro, w święto św. Katarzyny Sieneńskiej, będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau. Naszą modlitwą otoczmy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
 2. W środę rozpoczniemy miesiąc maj. Zapraszamy do naszej świątyni na nabożeństwa majowe bezpośrednio po różańcu, aby śpiewem litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Matki Bożej w naszych codziennych potrzebach.
 3. W tym tygodniu, w pierwszy czwartek, w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę miesiąca, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i nabożeństwo. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych z Komunią świętą.
 4. W czwartek Dzień Flagi Narodowej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej na 2 i 3 maja.
 5. W piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze święte będą celebrowane o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę święcenia diakonatu w Janówce.
 7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 10.30. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Ełckiej.
 8. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na rachunek parafialny na organy piszczałkowe do naszego kościoła.
 9. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła w dniach od 19 do 30 września prosimy o wpłatę zaliczki. Koszt pielgrzymki to: 1800 zł i 700 euro. Są jeszcze wolne miejsca, a więcej szczegółów znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 10. Na nowy tydzień życzymy obfitości Bożych darów oraz odwagi św. Jana Chrzciciela w wyznawaniu wiary.
 
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 21.04.2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 21 kwietnia 2024 10:40
 1. Dzisiaj w niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Dzisiaj także trwa druga tura wyborów w naszym mieście na stanowisko burmistrza miasta. Pragniemy przypomnieć, że dobrowolna rezygnacja z udziału w wyborach jest odrzuceniem odpowiedzialności za losy naszej "małej" Ojczyzny. Ludzie wierzący powinni oddać głos na osobę, której postawa i poglądy są im bliskie, a przynajmniej nie sprzeciwiają się wierze katolickiej i katolickim wartościom oraz zasadom moralnym.
 2. Jutro, jak każdego 22-go miesiąca nabożeństwo i ucałowanie relikwii św. Rity. Przynieśmy czerwone róże, które poświęcimy. Zapraszamy na Mszę św. w intencjach błagalnych i dziękczynnych, które chcemy polecić przez wstawiennictwo św. Rity.
 3. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i patrona naszej diecezji. To także dzień imienin biskupa Jerzego, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach.
 4. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Ełckiej uprzejmie zawiadamia, że akolita Mateusz Michniewicz ma przyjąć święcenia diakonatu w dniu 4 maja 2024 r. w kościele pw. Zwiastowania NMP w Janówce. Jeśli ktoś miałby jakiekolwiek zastrzeżenia wobec wymienionego kandydata do święceń, to zobowiązany jest w sumieniu o tym powiadomić miejscowego Księdza Proboszcza lub Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku do dnia 29 kwietnia 2024 r. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń diakonatu oraz w intencji naszego Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Ełckiej.
 5.  Bardzo dziękuję za indywidualną ofiarę złożoną w minionym tygodniu na organy piszczałkowe do naszego kościoła. Ich wybudowanie będzie stanowić pełniejsze wyposażenie naszego kościoła, a pragniemy, aby piękno muzyki i liturgii jeszcze bardziej zbliżało nas do Boga.
 6. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła w dniach od 19 do 30 września prosimy o wpłatę zaliczki. Koszt pielgrzymki to: 1800 zł i 700 euro. Są jeszcze wolne miejsca, a więcej szczegółów znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 7. Na nowy tydzień życzymy wszelkich łask Bożych i odwagi św. Jana Chrzciciela w głoszeniu prawdy.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Jan Kalisz z ul. Młodości, l. 98 i Bolesław Klukowski z ul. Rajgrodzkiej, l. 85. Wieczny odpoczynek...
 
TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 14.04.2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 06:09
 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy i kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana. Dzisiaj, wzorem ubiegłych lat, każdy otrzyma wyjątkowy dar. Będzie to Chleb z nieba pod postacią fragmentu Pisma Świętego. Po krótkiej osobistej modlitwie - weźmy z koszyka kartkę z zaznaczonymi wersetami Dziejów Apostolskich. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo Święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży w codziennej modlitwie i rachunku sumienia przez cały rok. Niech będzie światłem i mocą na drodze osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnego Narodowego Czytania Pisma Świętego.
 2. Za tydzień niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
 3. Zachęcamy do lektury czasopism. Są dwa miesięczniki: "Różaniec" i "Anioł Stróż" (dla dzieci).
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji, śladami św. Pawła Apostoła w dniach 19-30 września, koszt 1800 zł i 700 euro. Są jeszcze wolne miejsca. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
 5. Na nowy tydzień życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 2 z 3
Z naszej galerii ...
triuduum_paschalne_2010_rezurekcja_38_20100408_2048994000.jpg
Main page Contacts Search Contacts Search